W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Poprawa standardów dostępności w mieście Chełm.

Źródło dofinansowania

Wartość całkowita projektu: 80 560,57 PLN
Projekt jest w 85% współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, oraz w 15% z budżetu państwa.

 

Fundusze Norweskie i EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach Funduszy Norweskich i EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej
i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro.

Okres realizacji

Realizacja: 2023 r.

Cele i zakresy projektu

Celem projektu jest dostawa specjalistycznego wyposażenia dla osób ze szczególnymi potrzebami (dla osób z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu) oraz tablic informacyjnych
i promocyjnych w ramach projektu pn. „Poprawa standardów dostępności w mieście Chełm”.

Projekt zakłada zapewnienie rozwiązań dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu w budynkach Urzędu Miasta Chełm: (w 5 lokalizacjach: ul. Lubelska 65, ul. Lubelska 63, ul. Wołyńska 57c, ul. Obłońska 20, ul. Pocztowa 50). Pętle indukcyjne w punktach bezpośredniej obsługi mieszkańców i punktach informacyjnych, oraz system FM na spotkania konferencyjne.
W celu zapewnienia lepszej dostępności przestrzeni publicznej, w budynku przy ul. Lubelskiej 65, został zamontowany Multimedialny terminal informacyjny z alfabetem Braille’a. Drzwi zostały oznakowane tabliczkami w Braille’u, zawierającymi numer pokoju. Budynki, piętra
i toalety zyskały tabliczki informacyjne z widocznym tekstem i oznaczeniami w Braille’u.

Powyższe działania przyczynią się do zapewniania osobom ze szczególnymi potrzebami dostępu do budynków Urzędu Miasta na równi z innymi obywatelami, a także do zapewnienia komunikacji i informacji w formie dostępnej dla wszystkich mieszkańców.

 

Fundusze Norweskie Logotyp MFPR

{"register":{"columns":[]}}