W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Edukacja zdrowotna i ekologiczna

Poznaj treści i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci tworzyć świadome i zrównoważone podejście do zdrowia i ochrony środowiska.

Edukacja zdrowotna

Zasoby edukacyjne

Programy edukacyjne

  • Szkoła Promująca Zdrowie to program, który ma na celu propagowanie i wdrażanie działań na rzecz zdrowia i dobrostanu wśród uczniów, nauczycieli oraz personelu szkolnego. Program ten jest realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Polsce, a jego głównym zadaniem jest rozwijanie zdrowego stylu życia w środowisku szkolnym.
  • Trzymaj formę! To kampania edukacyjna prowadzona przez Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce. Ta inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród mieszkańców Polski. 
  • Znamię! Znam je? Program edukacyjny „Znamię! Znam je?” realizowany jest przez Fundację „Gwiazda Nadziei” w partnerstwie z Wojewódzkim i Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi pod honorowym patronatem merytorycznym i nadzorem Akademii Czerniaka i dotyczy profilaktyki czerniaka. Adresowany jest do uczniów wyższych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
  • Nie pal przy mnie, proszę. Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkół podstawowych
  • Czyste powietrze wokół nas - program edukacyjny dla przedszkolaków. Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej

Linki do filmów na YouTube

Przygody Oli i Stasia #1 🚀 Zbilansowana dieta dziecka

Ekologia

Zasoby edukacyjne

Programy edukacyjne

 

  • Skąd się biorą produkty ekologiczne? Projekt edukacyjny dla przedszkoli, którego celem jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat
  • Dieta przyjazna planecie. WWF Polska ( World Wide Fund for Nature) Program edukacyjny dla szkół podstawowych ma na celu promowanie diety przyjaznej planecie poprzez zwiększenie świadomości uczestników na temat wpływu produkcji żywności na środowisko i klimat. Uczestnicy dowiedzą się, jak wytwarzanie żywności ma znaczący wpływ na stan środowiska naturalnego i jakie konsekwencje to niesie dla naszego zdrowia. Podczas programu nauczyciele i uczniowie wspólnie odkrywają, czym jest dieta przyjazna planecie i jakie korzyści przynosi zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska.
  • Ekomisja. Banki żywności. Szkoła podstawowa i przedszkola. Jest to program edukacyjny skupiający się na zmniejszeniu marnowania żywności i podnoszeniu świadomości ekologicznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej, prowadzony przez Bank Żywności.
     
{"register":{"columns":[]}}