W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizja poszukiwanego zatrudnienia według osób bezrobotnych

Naukowcy współpracujący z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Kielcach i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie przygotowali badanie oraz przeprowadzili analizy, których celem było poznanie postaw, opinii na temat poszukiwania zatrudnienia oraz przyczyn pozostawania bez pracy mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego.

W badaniu wykorzystano kwestionariusz anonimowej ankiety wypełnianej dobrowolnie przez klientów Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach od października do listopada 2022 r. (przez osiem tygodni). W raporcie zaprezentowano informacje na temat: rynku pracy w Kielcach, struktury demograficznej badanej grupy, zainteresowania badanych pracą w kategoriach branżowych, kryteriów dobrej pracy, skłonności osób bezrobotnych do zmiany zawodu, poziomu akceptacji niestandardowych warunków pracy, cech dobrego miejsca pracy, najistotniejszych przeszkód w znalezieniu pracy. Wśród sformułowanych wniosków można przeczytać, że w Kielcach brak miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem, a inaczej niż w całym kraju mały jest odsetek osób bezrobotnych z najniższym wykształceniem. Pracy w Kielcach poszukują głównie osoby w młodym wieku (38−40 lat).

J. Kowalik, W. Kowalik, M. Hadała i in., Wizja poszukiwanego zatrudnienia według osób bezrobotnych. Raport z badań, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach, Miejski Urząd Pracy w Kielcach, Kielce 2023.

Materiały

Wizja poszukiwanego zatrudnienia według osób bezrobotnych. Raport z badań
Wizja​_poszukiwanego​_zatrudnienia​_według​_bezrobotnych​_Raport​_z​_badań​_2022​_2023.pdf 1.03MB
{"register":{"columns":[]}}