Usługi dostępne na zamówienie
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Sztuczna inteligencja. Wsparcie współczesnego nauczyciela”Czy wiesz, że możesz wykorzystać sztuczną inteligencję do usprawnienia swoich lekcji? Zapraszamy do zamówienia nowoczesnego szkolenia, które odkryje przed Tobą niesamowite możliwości, jakie niesie ze sobą AI w edukacji. Poznasz różne narzędzia AI, za pomocą których przygotujesz scenariusz lekcji, karty pracy, ćwiczenia oraz grafiki, którymi wzbudzisz zainteresowanie uczniów.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Ocenianie kształtujące. Jak pomóc uczniom w uczeniu się?”Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób przebiega proces uczenia się uczniów, jak zacząć wprowadzać ocenianie kształtujące do Twojej szkoły? Co pomaga w uczeniu się? Zapraszamy do zamówienia szkolenia, podczas którego przybliżymy strategie oceniania kształtującego.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Skuteczne nauczanie – planowanie lekcji”Jak planować lekcję, aby uczniowie wiedzieli jak i czego się uczyć? Jak określać cele lekcji i kryteria wymagań, aby mieć satysfakcję z przeprowadzonych zajęć? Co może pomóc nauczycielowi w nauczaniu, a uczniowi w skutecznym uczeniu się? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tematyce szkolenia rady pedagogicznej.
-
Szkolenie dla rad pedagogicznych „Prace domowe i ich wpływ na uczenie się uczniów”Prace domowe to jeden z najczęściej poruszanych tematów wśród nauczycieli, rodziców, znajomych, w mediach społecznościowych. Jaki wpływ mają nauczenie się uczniów? A może ich rola w uczeniu się jest zbyt wyolbrzymiona? Co ze sprawdzaniem prac domowych na lekcji? Jak uporządkować zasady zadawania prac domowych w naszej szkole? Jak wspólnie z nauczycielami zadbać, aby prace domowe pomagały uczniom w uczeniu się? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treściach tego szkolenia.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Skuteczne nauczanie – planowanie lekcji”Jak planować lekcję, aby uczniowie wiedzieli jak i czego się uczyć? Jak określać cele lekcji i kryteria wymagań, aby mieć satysfakcję z przeprowadzonych zajęć? Co może pomóc nauczycielowi w nauczaniu, a uczniowi w skutecznym uczeniu się? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tematyce szkolenia rady pedagogicznej.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Zadanie edukacyjne, czyli jak nauczać ciekawie i skutecznie”W trakcie szkolenia uczestnicy nauczą się rozpoznawać zadanie edukacyjne, które pozwala uczniom uruchomić głębsze procesy myślowe (analizę, syntezę), poznają wyznaczniki pozornie skutecznego zadania edukacyjnego, zaproponują własne ciekawe i efektywne ćwiczenia na lekcji na podstawie materiałów z podręczników do własnego przedmiotu.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej "Wychowawca – doradca a świadomy uczeń. O doradztwie zawodowym i budowaniu pewności siebie na lekcji wychowawczej"Nauczyciel-wychowawca to projektant procesu edukacyjnego. To osoba, która wspiera rozwój ucznia. Wychowawca to także edukator, który dobrze zna swoich wychowanków i jest dla nich ważnym doradcą. Spotkania z nim pozwalają na odkrycie edukacyjno-zawodowego potencjału uczniów.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Efektywna współpraca z rodzicami ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”W świecie edukacji, każdy uczeń ma prawo do osiągnięcia sukcesu, niezależnie od swoich indywidualnych możliwości. Jednakże, aby to osiągnąć, nie wystarczy tylko zaangażowanie nauczycieli i samych uczniów. Kluczem do sukcesu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest współpraca z ich rodzicami. Celem szkolenia jest wdrażanie efektywnych praktycznych rozwiązań w procesie budowania relacji i organizowania efektywnej współpracy z rodzicami uczniów, nabywanie umiejętności skutecznego przeciwdziałania sytuacjom trudnym czy konfliktowym oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich zaistnienia.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Innowacyjny nauczyciel, innowacyjna szkoła – podnoszenie jakości pracy szkoły”Innowacyjna szkoła to szkoła przyszłości, szkoła, która się rozwija, a takiej właśnie szukają i potrzebują uczniowie oraz ich rodzice. O jakości nauczania w danej placówce, między innymi, świadczy ilość i jakość podejmowanych przez nią działań innowacyjnych. Tymczasem nauczyciele bardzo rzadko, jeśli w ogóle, je podejmują. Nieświadomi własnego potencjału, rezygnują z nich w całkowicie nieuzasadnionym przekonaniu o konieczności tworzenia kolejnej sterty dokumentów. W niniejszym szkoleniu przedstawiam bardzo praktyczne podejście do kwestii innowacji, poparte licznymi przykładami z każdego nauczanego w placówce przedmiotu oraz listą źródeł innowacyjnej inspiracji.
-
Szkolenie dla rady pedagogicznej „Uczeń odpowiedzialny za proces edukacyjny w podnoszeniu jakości pracy szkoły – praca metodą klasy odwróconej”Wprowadzenie nowego zagadnienia zajmuje Ci większość lekcji, więc brak jest czasu na ćwiczenia i indywidualne podejście do ucznia. Niesamodzielne prace domowe nie przynoszą oczekiwanego efektu. A gdyby tak uczeń sam „wprowadził się” w nowe zagadnienie? Utopijna wizja szkoły przyszłości? Nie, to możliwe na lekcjach prowadzonych metodą „klasy odwróconej”.