W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie robocze w Limerick (Irlandia)

W dniach 6-9 czerwca 2023 roku w Limerick, Irlandia, odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerów realizujących projekt DIGITAL TA. Jednym z kluczowych tematów była prezentacja postępów dotyczących modułu WP3, który koncentruje się na zapewnieniu jakości platformy. Spotkanie miało na celu przygotowanie wszystkich partnerów Projektu do realizacji jednego z głównych modułów projektu WP3, za który odpowiada Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Spotkanie robocze w Limerick (Irlandia)

Partnerzy pracowali nad kilkoma aspektami modułu WP3, w tym nad testowaniem użyteczności platformy oraz jej wpływem na nauczycieli, ich samoocenę i efektywność pracy. Moduł WP3 dotyczy przede wszystkim kontroli jakości platformy DIGITAL TA mającej wspierać proces refleksji nauczycieli, zarówno nowo wykwalifikowanych, jak i już praktykujących oraz zapewnienia im odpowiednich narzędzi do pracy w społecznościach edukacyjnych.


Ważnym aspektem działań w ramach modułu WP3 jest przygotowanie i realizacja kolejnych zadań tj.:

  • Opracowanie i przeprowadzenie ankiety wśród nowo wykwalifikowanych nauczycieli w Polsce i w Hiszpanii.
  • Zorganizowanie i prowadzenie spotkań z nauczycielami rozpoczynającymi pracę zawodową.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie badania w grupach fokusowych w Polsce, Czechach oraz w Hiszpanii.
  • Przegląd badań i literatury w krajach partnerskich na temat wsparcia dla nowo wykwalifikowanych nauczycieli (Belgia, Irlandia, Czechy, Polska).
  • Opracowanie raportu końcowego Modułu WP3 na podstawie badań prowadzonych w krajach partnerskich (Polska, Hiszpania) oraz w oparciu o raporty cząstkowe dotyczące grup fokusowych i przeglądu literatury.

Kolejne etapy realizacji modułu WP3 obejmują testy funkcjonalności platformy oraz badanie jej wpływu na efektywność pracy nauczycieli. Kluczowe są działania pilotażowe, które będą realizowane przed pełnym wdrożeniem platformy. Ankiety i grupy fokusowe pozwolą zebrać opinie użytkowników, a ich wyniki staną się podstawą do dalszych udoskonaleń systemu.

Zdjęcia (3)