W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Niewidoczne historie. Jak powstają wspólne narracje na temat aktualnych migracji europejskich (2024)

Autorzy raportu badali, czy można wypracować wspólną narrację dla nauczycieli z Belgii, Polski i Hiszpanii lub przyjąć wspólne podejście skoncentrowane na niewidocznych historiach tak, aby spojrzeć na zjawisko migracji z odpowiedniej perspektywy.

Raport powstał dzięki finansowaniu Komisji Europejskiej ze środków programu Erasmus+. Jest to prezentacja wyników badań na temat narracji o migracji i tożsamości europejskiej wykorzystywanych w mediach, szkolnych programów nauczania oraz doświadczeń nauczycieli w zakresie edukowania o migracji i tożsamości europejskiej. Publikacja omawia takie zagadnienia, jak: edukację uczniów w zakresie migracji i tożsamości europejskiej, zjawisko migracji i tożsamości europejskiej z szerszej perspektywy, perspektywy na migrację i tożsamość europejską. 

Niewidoczne historie. Jak powstają wspólne narracje na temat aktualnych migracji europejskich. Raport badawczy, Fundacja Szkoła z Klasą, Asociación Smilemundo i King Baudouin Foundation, Warszawa 2024.

Materiały

Niewidoczne historie. Jak powstają wspólne narracje na temat aktualnych migracji europejskich. Raport badawczy
Niewidoczne​_historie​_Jak​_powstają​_wspólne​_narracje​_na​_temat​_aktualnych​_migracji​_europejskich​_Raport​_badawczy.pdf 0.56MB