Sztuczna inteligencja - ludzka czy nieludzka?
W dniu 25 marca 2025 r. uczniowie z klas 1D, 2A, 2G, 2 L, 3B, 3H, 3K wzięli udział w zajęciach poświęconych AI. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli film pt: „Mapa maleńkich wspaniałości” oraz zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi sztucznej inteligencji. Mamy nadzieję że po tych zajęciach sztuczna inteligencja nie wydaje się już tak straszna i odległa.
"Podczas warsztatów „Sztuczna inteligencja, ludzka czy nieludzka?” odkryliśmy niesamowite zastosowania AI zarówno w życiu codziennym jak i medycynie czy w rozrywce. Dowiedzieliśmy się o jej zaletach, ale także o zagrożeniach jakie może nieść m.in. deepfake i spoofing( fałszowanie głosu i wizerunku). Coraz trudniej rozróżnić jest rzeczywistość od świata wykreowanego przez AI. Niezwykle zaciekawił nas temat wpływu sztucznej inteligencji na funkcjonowanie społeczeństw i zmiany w relacjach międzyludzkich. Ciekawe, a nawet przerażające jest to, że AI w przyszłości może nas zastąpić. Są podejrzenia, że najszybciej stanie się to w medycynie czy dziennikarstwie, a najgorsze jest to, że nic nie możemy na to poradzić. Po wykładzie obejrzeliśmy wzruszający film pt. ”Mapa maleńkich wspaniałości”, który polecamy każdemu."
Julia Witczak i Julia Karbowa z kl. 1D