W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zrozumienie postaw ukraińskiej młodzieży wobec zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego w Polsce (2024)

Raport stanowi podsumowanie badań przeprowadzonych w 2024 r. wśród młodzieży w wieku od szesnastu do dziewiętnastu lat oraz specjalistów z nią pracujących na temat zdrowia psychicznego, a także potrzeb i barier w dostępie do wsparcia psychicznego i psychospołecznego nastolatków z Ukrainy mieszkających w Polsce.

W badaniu wzięło udział 677 osób. Publikacja obejmuje prezentację oraz analizę wyników jakościowych i ilościowych. Oddzielną część raportu stanowi eksperyment – testowanie różnych interwencji behawioralnych. Celem eksperymentu było określenie wpływu norm społecznych oraz typów nadawców w odbiorze komunikatów. Sformułowano rekomendacje dla instytucji publicznych, organizacji pozarządowych projektujących programy w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego dla społeczności uchodźczych.

Zrozumienie postaw ukraińskiej młodzieży wobec zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego w Polsce, Biuro UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce we współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, Uniwersytetem SWPS oraz Triangle, Warszawa 2024.

Materiały

Zrozumienie postaw ukraińskiej młodzieży wobec zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego w Polsce
Zrozumienie​_postaw​_ukraińskiej​_młodzieży​_wobec​_zdrowia​_psychicznego​_i​_wsparcia​_psychospołecznego​_w​_Polsce.pdf 10.88MB