W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Seria webinarów „Efektywne nauczanie języka obcego ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole podstawowej" (Edycja I)"

Seria webinarów „Efektywne nauczanie języka obcego ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole podstawowej" (Edycja I)"
2023-09-25 16:00
 
termin dotyczy części pierwszej serii
platforma TEAMS, online 
  • KIEDY

    25 września 2023 (poniedziałek)

    godz. 16:00

    termin dotyczy części pierwszej serii

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    platforma TEAMS

    online

Uczniowie ze SPE – nie tylko Ci posiadający orzeczenie lub opinię poradni – wymagają szczególnego podejścia, stosowania nietypowych form i metod nauczania. Teoretyczne podstawy pracy z takim uczniem są ważne, ale równie istotne są praktyczne rozwiązania przydatne w nauczaniu języka obcego. W serii webinariów przedstawione zostaną sposoby na skuteczne aktywizowanie i zachęcanie uczniów z różnymi potrzebami do pracy oraz zapewnienie im poczucia sukcesu w szkolnym środowisku. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w pracy z uczniami ze SPE, podzielę się sprawdzonymi w praktyce przykładami rozwiązań, które pomagają uczniom osiągać lepsze wyniki.

Grafika uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Celem serii webinariów jest zapoznanie nauczycieli języków obcych ze skutecznymi metodami i formami pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas szkoleń zostaną, między innymi, zaprezentowane: przykłady metod pozwalających na zaangażowanie w pracę na lekcji uczniów z różnymi deficytami, propozycje praktycznych rozwiązań sytuacji trudnych, propozycje działań pozwalających nauczycielowi języka obcego na efektywną pracę w zróżnicowanej klasie przy jednoczesnym zapewnieniu uczniowi ze SPE poczucia sukcesu, sposoby organizowania efektywnej współpracy z rodzicem ucznia ze SPE oraz nauczycielem wspierającym ucznia na lekcji języka obcego. 

Tematyka

Część I – Jak angażować ucznia ze SPE w pracę na lekcji i samodzielną pracę w domu? Termin: 25.09.2023, godz.16:00 
Część II – Uczeń ze SPE pracuje w grupie Termin: 20.11.2023, godz.16:00 
Część III – Sposoby regulowania niepożądanych zachowań ucznia ze SPE w trakcie lekcji Termin: 5.02.2024, godz.16:00 
Część IV – Organizowanie współpracy z rodzicem ucznia ze SPE oraz nauczycielem wspierającym Termin: zostanie podany wkrótce 
Część V – Nauczyciel języka obcego udzielający pomocy psychologiczno-pedagogicznej – dokumentacja i realizowanie form pomocy Termin: zostanie podany wkrótce 
Część VI – Uczeń ze spektrum autyzmu na lekcji języka obcego Termin: zostanie podany wkrótce 

Grupa docelowa

Nauczyciele języków obcych szkół podstawowych

Prowadzący

Justyna Kopycińska – wojewódzki doradca metodyczny; nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem pracy w oddziałach integracyjnych oraz w systemie włączania uczniów ze SPE do klas ogólnodostępnych. 

Materiały szkoleniowe

Informacja zostanie podana na szkoleniu

Metody i narzędzia szkoleniowe

 Wykład, ćwiczenia, e-learning

Certyfikacja szkolenia

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o udziale w każdej z części serii, w której wezmą udział. Dodatkowo, na zakończenie serii, osoby, które wezmą udział w największej ilości spotkań otrzymają specjalne certyfikaty. 

Dodatkowe informacje

Na każdą z części należy się rejestrować osobno. Linki do poszczególnych modułów będą podawane na bieżąco. Po każdym webinarium, w dogodnym dla nich terminie, uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia we wdrażaniu omawianych kwestii do praktyki dydaktycznej oraz konsultowania zasad pracy z konkretnymi uczniami. 

Rejestracja

Podany poniżej link dotyczy rejestracji na część I 
Link do systemu obsługi szkoleń będzie aktywny na przełomie sierpnia i września.

{"register":{"columns":[]}}