Warsztaty „Akademia Nowoczesnego Nauczyciela. Metody nauczania wspierające proces uczenia się na lekcjach matematyki i fizyki”
Warsztaty „Akademia Nowoczesnego Nauczyciela. Metody nauczania wspierające proces uczenia się na lekcjach matematyki i fizyki”
2025-02-26 15:45
18:45
online, platforma Microsoft Teams
-
KIEDY
26 lutego 2025 (środa)
godz. 15:45 - 18:45
DODAJ DO KALENDARZA
-
GDZIE
online
platforma Microsoft Teams
Podczas szkolenia poznasz wybrane metody nauczania. Dowiesz się, jak zwiększyć zaangażowanie uczniów na lekcjach, m.in. poprzez wykorzystanie metody stacji zadaniowych czy metody jigsaw. A może zaciekawi Cię układanka trimino? Zwrócimy także uwagę na mapy myśli i notatki wizualne – techniki ułatwiające uczenie się i tworzone indywidualnie przez uczniów.
Tematyka
- Prezentacja wybranych metod i technik nauczania wspierających proces uczenia się, min.: metody stacji zadaniowych, sztafety zadaniowej, metody jigsaw, układanki trimino, mapy myśli, notatki wizualnej.
- Ćwiczenia w wykorzystaniu wybranych metod i technik nauczania wspierających proces uczenia się na lekcjach matematyki i fizyki.
Grupa docelowa
Nauczyciele matematyki i fizyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych zainteresowani podniesieniem kompetencji w zakresie metodyki nauczania.
Prowadzące
- Mariola Kosztołowicz, nauczyciel konsultant ŚCDN
- Małgorzata Grzegorczyk, nauczyciel konsultant ŚCDN
Zastosowane metody i narzędzia szkoleniowe
wykład, prezentacja, dyskusja, ćwiczenia praktyczne
Zaświadczenie
Zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu będzie przygotowane do pobrania na indywidualnym koncie uczestnika w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu szkolenia.
Dodatkowe informacje
Jest to piąte szkolenie realizowane w ramach Akademii Nowoczesnego Nauczyciela.
Główne cele Akademii to:
- podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli poprzez poznanie ciekawych i skutecznych sposobów prowadzenia zajęć dydaktycznych;
- wzbogacenie warsztatu pracy o nowe metody, techniki nauczania;
- wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami w zakresie realizacji podstawy programowej, podnoszenia efektywności nauczania.
Zaplanowano dwie ścieżki szkoleniowe dla nauczycieli:
- matematyki i fizyki;
- przedmiotów przyrodniczych.
Kolejne spotkania będą dotyczyły następującej tematyki:
– wykorzystywanie błędów uczniowskich;
– STEAM-owe lekcje;
– gamifikacja, grywalizacja i escape room.