W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Popularyzacja zestawów narzędzi edukacyjnych”

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza pracowników systemu oświaty, w tym doradców metodycznych i nauczycieli konsultantów do udziału w projekcie „Popularyzacja zestawów narzędzi edukacyjnych”

Pierwsza strona ulotki ORE

Chcesz doskonalić swój warsztat pracy? Uczyć tak, by uczniowie z radością  i ciekawością przychodzili  na Twoje lekcje?

  • Korzystaj z bogatych zasobów narzędzi edukacyjnych  i całej gamy gotowych pomysłów na lekcje.
  • Modyfikuj je do potrzeb i zainteresowań Twoich uczniów.  
  • Zainspiruj się rozwiązaniami i pomysłami na lekcje  i twórz na ich bazie własne materiały.
  • Pracuj z pasją i zarażaj nią innych.

ZESTAWY NARZĘDZI EDUKACYJNYCH to kompleksowe wsparcie dydaktyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wszystkich przedmiotów kształcenia ogólnego. Mają one szerokie zastosowanie w edukacji stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej, oferując innowacyjne rozwiązania dydaktyczne oraz wiele pomysłów na realizację kształcenia i wychowania z nowatorskim wykorzystaniem klasycznych metod i narzędzi. 

Zestawy edukacyjne składają się z:

  • programów nauczania,  
  • poradników metodycznych,
  • scenariuszy zajęć i lekcji,
  • interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych,
  • narzędzi do pomiaru dydaktycznego i ewaluacji kompetencji kluczowych.

Narzędzia edukacyjne znajdujące się w zestawach można wykorzystywać oddzielnie lub komplementarnie z innymi materiałami edukacyjnymi nie należącymi do zestawów, np. z materiałami umieszczonymi na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Taka różnorodność zastosowania narzędzi daje nieograniczone możliwości uzupełniania i dostosowania zestawów do indywidulanych potrzeb edukacyjnych.

Zestawy edukacyjne z pewnością są inspiracją dla nauczycieli do projektowania zajęć lub lekcji w sposób wspierający wszechstronny rozwój dzieci i uczniów  ale przede wszystkim wspomagają rozwój kompetencji kluczowych uczniów zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami rynku pracy

Projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, pn.: Popularyzacja zestawów narzędzi edukacyjnych oraz metod nauczania i uczenia się wspomagających rozwój kluczowych kompetencji uczniów, dostosowanych do potrzeb rynku pracy, oferuje zapoznanie się z praktycznymi możliwościami wykorzystywania zestawów edukacyjnych włączając do współpracy doświadczonych ekspertów z dziedziny edukacji.

Biorąc w nim udział:

  • pozyskasz potrzebną wiedzę o aktualnych trendach w nauczaniu,
  • nabędziesz praktyczne umiejętności, które rozwiną Twój warsztat pracy,
  • otrzymasz pakiet materiałów, dzięki którym sprawnie przygotujesz ciekawe lekcje,
  • dołączysz do grona edukatorów, od których uzyskasz wszechstronne wsparcie merytoryczne i zadbasz o swój rozwój zawodowy.

 Oferta projektu bogata w różnorodne propozycje form doskonalenia zawodowego, obejmuje:

  • konferencje popularyzujące zestawy edukacyjne – dwudniowe, stacjonarne formy wsparcia,
  • szkolenia online i warsztaty stacjonarne ze zdalnym modułem doradczym – hybrydowe formy wsparcia z wykorzystania zestawów edukacyjnych,
  • sieci współpracy i samokształcenia – różnorodne wydarzenia i spotkania z edukatorami organizowane zdalnie i stacjonarnie, w tym na platformie Moodle, ukierunkowane na popularyzację i wdrożenie zestawów edukacyjnych.

Do udziału w projekcie zapraszamy pracowników systemu oświaty, w tym doradców metodycznych i nauczycieli konsultantów jako przyszłych Liderów popularyzujących lub implementujących w środowiskach dydaktycznych nowe metody nauczania i narzędzia edukacyjne zawarte w zestawach edukacyjnych.

Terminy, lokalizacje oraz inne szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej projektu 

Projekt ORE

(lub zeskanuj kod QR znajdujący się w galerii zdjęć)

Zdjęcia (5)