W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Praktyka, praktyka i praktyka, czyli szkolenie na wirtualnej strzelnicy w Wólce Milanowskiej

Kilkunastu nauczycieli – głównie Edukacji dla Bezpieczeństwa – zdobywało strzeleckie umiejętności na naszej wirtualnej strzelnicy w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej. Uczestnicy bardzo chwalili szkolenie oraz polecali przyjazd z uczniami na bezpłatne zajęcia na strzelnicy. – Spodziewałem się jedynie pogadanki, a okazało się, że mamy do czynienia z kompleksowym programem, włączając w to strzelanie, pokazy i wiele innych atrakcji – ocenił jeden z uczestników szkolenia.

Szkolenie dla nauczycieli na wirtualnej strzelnicy w Wólce Milanowskiej

Kolejną już edycję szkolenia „Wirtualna strzelnica” poprowadzili nauczyciele konsultanci: Tomasz Kościak, Dariusz Seweryn oraz Anita Ligas-Skoneczna. Część teoretyczną przybliżył uczestnikom Tomasz Kościak, który podkreślił, że w kontekście wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz istotniejsze staje się posiadanie wiedzy dotyczącej używania broni palnej. Właśnie dlatego powstają różnego rodzaju obiekty, które pozwalają  lepiej zrozumieć specyfikę strzelectwa.

– Warsztaty na wirtualnej strzelnicy mają na celu przede wszystkim pokazanie współczesnych rozwiązań i możliwości obycia się z bronią w formie wirtualnej. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszemu szkoleniu chętnie przyjedziecie Państwo do naszej wirtualnej strzelnicy  z uczniami – mówił Tomasz Kościak.

Pozostała dwójka konsultantów prowadziła praktyczne zajęcia w sali strzeleckiej.

–  Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze. Na strzelnicy obowiązują ścisłe zasady,  takie jak strzelanie tylko ze stanowiska i kierowanie lufy broni w odpowiednim kierunku. Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. W czasie naszych szkoleń strzelamy z karabinków, pistoletów, poznajemy techniki strzeleckie, postawy odpowiednie do oddania strzału – tłumaczył Dariusz Seweryn .

Uczestnicy szkolenia byli bardzo zadowoleni z przebiegu oraz metodyki zajęć, a zwłaszcza z praktycznych ćwiczeń na strzelnicy.

Oto co nam powiedzieli:

Michał Wcisło, nauczyciel fizyki, edukacji dla bezpieczeństwa, techniki w SP w Brynicy:  

Nie strzelałem jeszcze na strzelnicy wirtualnej. Byłem ciekawy jak ona działa, gdy tylko pojawiła się okazja, postanowiłem sprawdzić. Po dzisiejszych zajęciach mogę polecić tę formę nauki strzelania każdemu. Strzelanie na wirtualnej strzelnicy wymaga skupienia i precyzji, zwłaszcza przy korzystaniu z pistoletów, gdzie celowanie jest trudniejsze. To nie lada wyzwanie, ale jednocześnie daje wiele satysfakcji. Takie doświadczenia powinny być dostępne dla każdego, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy brakuje praktycznej wiedzy na temat broni i bezpieczeństwa. Dobrze byłoby, aby takie zajęcia na strzelnicy wirtualnej odbywały się dla uczniów przynajmniej raz w semestrze. Wirtualna strzelnica to  fantastyczna sprawa, która może przynieść wiele korzyści uczniom.

Elżbieta Fryziel-Baradziej,  nauczycielka m.in.  edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, edukacji dla bezpieczeństwa w SP w Jeleniowie:

– Uważam, że zajęcia na wirtualnej strzelnicy to doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu i możliwość pokazania uczniom czegoś nowego. Jako nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, na pewno będę chciała, aby moi uczniowie  doświadczyli „ na własnej skórze” tego ciekawego doświadczenia. Wyjazd i możliwość uczestnictwa w takich zajęciach, będą dla nich sporą atrakcją. Dziś  odkryłam, że strzelanie nie jest aż takie trudne. Zaskoczeniem było dla mnie, jak ciężka jest broń. Wymaga siły fizycznej.

Jacek Zajkowski, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w SP im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie:

– To moje pierwsze doświadczenie z wirtualną strzelnicą i jestem pod wrażeniem. Podobała mi się zwłaszcza część praktyczna szkolenia, czyli opanowywanie  techniki strzału, postawy, trzymania broni czy celowania. Chciałbym przekazać to, co dzisiaj się nauczyłem, moim uczniom. Jest to fantastyczna forma nauki i przygotowania do obchodzenia się z bronią. To tego dochodzą emocje związane ze swoistą rywalizacją - trafiasz w tarcze, zdobywasz punkty. Chętnie zabrałbym moich uczniów z klasy VIII na zajęcia na wirtualnej strzelni, szczególnie w kontekście zmian programowych. Taka forma edukacji byłaby dla nich niezwykle wartościowa.

Arkadiusz Markiewicz, nauczyciel m.in. edukacji dla bezpieczeństwa w LO nr I im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju:  

– Wiele słyszałem o strzelnicach wirtualnych, kiedyś uczestniczyłem w szkoleniu online, ale to oczywiście nie to samo. Strzelanie jest to dla mnie nowym doświadczeniem. Dziś dobrze radziłem sobie ze strzelaniem z karabinu do tarczy, z pistoletem już gorzej, ze względu na konieczność stabilizacji postawy ciała i większy rozrzut, a strzelanie do ruchomego celu to jest jeszcze wyższy poziom trudności. Jako nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa uważam, że taka  forma zajęć  – na wirtualnej strzelnicy byłaby bardzo atrakcyjna dla uczniów.

Agnieszka Wilk, nauczyciel m.in. edukacji dla bezpieczeństwa w SP im. Orła Białego w Chełmcach:

– Uczestniczę w szkoleniu, ponieważ chciałam zdobyć umiejętności strzeleckie. Planujemy uruchomienie w szkole wirtualnej strzelnicy i chciałam zobaczyć, jak ona działa. Po dzisiejszych warsztatach jestem przekonana, że to świetne doświadczenie zarówno dla mnie, jak i dla uczniów. Na początku broń wydawała mi się ciężka, ale szybko przystosowałam się do niej. Początkowo miałam problemy z celowaniem. Jednak po kilku próbach było już znacznie łatwiej. Strzelanie do ruchomego celu jest najbardziej wymagające. Jestem pewna, że dla uczniów zajęcia na strzelnicy wirtualnej będą ogromnym  wyzwaniem. Ja sama chciałabym rozwijać swoje umiejętności strzeleckie. Takie zajęcia mogą być także świetnym sposobem na odprężenie się po ciężkim dniu. Gorąco polecam wszystkim tę praktyczną formę warsztatów.

Jacek Kiełbus wychowanie fizyczne w SP  im. Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Kłucku:

– Chciałem zobaczyć, jak działa wirtualna strzelnica. Myślę o przyjeździe z uczniami na szkolenie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony – zwłaszcza realizmem, bo atmosfera na tej strzelnicy praktycznie nie różni się od tej, którą znam z normalnych strzelnic. Jestem przekonany, że uczniom również spodoba się taka forma aktywności. Dla wielu będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Bardzo ważne jest, aby dzieci były zaznajomione z tym tematem, zgodnie z wymogami programowymi. Zachęcam wszystkich nauczycieli, którzy jeszcze tu nie byli, aby się wybrali i przekonali się sami. 

Małgorzata Mikołajczyk, nauczyciel  m.in. edukacji dla bezpieczeństwa w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach:

– Zdjęcia bardzo ciekawe, cały czas coś się działo. Prowadzący świetnie wszystko wytłumaczyli. Polecam innym nauczycielom to szkolenie. To nie tylko teoria, ale praktyka, praktyka i praktyka.  Zaskoczył mnie ciężar broni.

Renata Binkiewicz, nauczyciel w PSP w  Czajkowie:

 – Świetne szkolenie, polecam wszystkim nauczycielom. Chciałabym przyjechać z uczniami na zajęcia na wirtualnej strzelnicy.

Wszystkich nauczycieli zainteresowanych przyjazdem z grupą uczniów na bezpłatne zajęcia na wirtualnej strzelnicy w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej prosimy o kontakt i umówienie się w Dziale Szkoleń i Promocji ŚCDN w Kielcach – telefon 41 362 35 03

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}