W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odkryj historię dzieci na portalu edukacyjnym „Wojna Oczami Dziecka” i w grze terenowej „Szlakiem Dziecięcych Losów”

20.10.2023

W piątek, 20 października, w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, światło dzienne ujrzały: portal edukacyjny „Wojna Oczami Dziecka” oraz gra terenowa „Szlakiem Dziecięcych Losów”. To inicjatywy, które przybliżają tragiczne losy dzieci w czasach wojny.

Strona główna portalu edukacyjnego "Wojna oczami dziecka"

Efektem projektu jest obszerna baza materiałów edukacyjnych, zgodnych z programem nauczania. Portal to nie tylko zbiór tekstów, ale także scenariuszy lekcji, źródeł historycznych oraz bogata warstwa graficzna, która ma pobudzić refleksję i ukazać współczesne oblicze wojny. 

Co ważne, portal jest ogólnodostępny i nie wymaga logowania. Użytkownicy mogą także przekazywać własne materiały, dzieląc się relacjami na temat II wojny światowej. Portal jest dostępny pod adresem https://wojnaoczamidziecka.michniow.pl 

Warto wspomnieć o dodatkowym elemencie projektu, czyli grze terenowej „Szlakiem Dziecięcych Losów”, która prowadzi przez Mauzoleum, Nadleśnictwo Suchedniów oraz wieś Michniów. Do jej obsługi wystarczy smartfon lub tablet.

Patronat honorowy nad projektem objęło Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W wydarzeniu wzięła udział Małgorzata Łakomiec, dyrektor ŚCDN w Kielcach.

Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt zadania wyniósł 46,1 tys. zł, z czego Ministerstwo przekazało 32,5 tys. zł.

Dzięki takim inicjatywom historia staje się bardziej dostępna i fascynująca dla młodych ludzi. Zachęcamy nauczycieli do zainteresowania się tymi ciekawymi projektami i wykorzystania zasobów portalu w prowadzeniu lekcji historii.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}