W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkolenie “Wybrane rutyny myślenia krytycznego i techniki uczenia się głębokiego w pracy z tekstem na lekcjach języka obcego”

Szkolenie “Wybrane rutyny myślenia krytycznego i techniki uczenia się głębokiego w pracy z tekstem na lekcjach języka obcego”
2024-12-05 16:30
 18:00

online, platforma MS Teams 
  • KIEDY

    05 grudnia 2024 (czwartek)

    godz. 16:30 - 18:00

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    online

    platforma MS Teams

W preambule podstaw kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszczono wymóg rozwijania licznych kompetencji przekrojowych uczniów i uczennic, w tym krytycznego myślenia oraz umiejętności czytania i przetwarzania informacji. Wynika to z potrzeby dobrego funkcjonowania w świecie, gdzie tempo zmian globalnych i cywilizacyjnych jest bardzo szybkie, a ilość wiedzy praktycznie nieograniczona. Stajemy zatem przed koniecznością krytycznej analizy dostępnych informacji i tekstów. Jednocześnie praca z tekstem na czasie lekcji jeżyka obcego może uwzględniać może mieć na celu nie tylko rozwijanie kompetencji językowych, ale również zachęcać uczniów do pogłębionej analizy tekstów, dzięki zastosowaniu rutyn myślenia krytycznego oraz technik uczenia się głębokiego.

TEMATYKA

1. Wymagania ustawodawcy w zakresie konieczności rozwijania kompetencji krytycznego myślenia i przetwarzania tekstu.

2. Wyjaśnienie charakteru i specyfiki rutyn myślenia krytycznego oraz uczenia się na poziomie głębokim.

3.Przegląd  wybranych rutyn myślenia krytycznego oraz technik uczenia się głębokiego do wykorzystania przed przeczytaniem tekstu.

4. Przegląd  wybranych rutyn myślenia krytycznego oraz technik uczenia się głębokiego do wykorzystania w trakcie przeczytania tekstu.

5. Przegląd  wybranych rutyn myślenia krytycznego oraz technik uczenia się głębokiego do wykorzystania po przeczytaniem tekstu.

6. Ćwiczenia językowe na bazie tekstów rozwijające uczenie się głębokie.

GRUPA DOCELOWA

Nauczyciele języków obcych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

PROWADZĄCY

Katarzyna Pelc, nauczycielka konsultantka ŚCDN w Kielcach

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

 Informacja zostanie podana podczas szkolenia

METODY I NARZĘDZIA SZKOLENIOWE

 Wykład, ćwiczenia

ZAŚWIADCZENIE

 Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o udziale w nim.

DODATKOWE INFORMACJE

Uczestnicy szkolenia otrzymają link w dniu szkolenia do godziny 14.00

Po szkoleniu, w dogodnym dla nich terminie, uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia w tworzeniu własnych lekcji z zastosowaniem AI.

REJESTRACJA 

Link do rejestracji w Systemie Obsługi Szkoleń