Powrót

Zapaśnicy z 3 medalami Pucharu Polski

29.11.2022

W miniony weekend, w dniach 25 – 27 listopada, w Staszowie odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach styl wolny. LUKS Suples Kraśnik oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku reprezentowało 5 zawodników.

Trener Damian Jakóbczyk wraz z zawodnikami

Był to ostatni start w tym roku w tej kategorii wiekowej, a zarazem wyłonienie najlepszych zawodników, którzy zostaną powołani do Kadry Narodowej Polski.
Eryk Michalak już 5 grudnia br. rozpocznie zgrupowanie kadry narodowej juniorów w Zakopanem.

Drużynowo Suples zajął 4 miejsce, zaś indywidualnie zawodnicy wywalczyli 3 medale: srebrny zdobył Eryk Michalak (kategoria wagowa 70 kg), zaś 2 brązowe: Roni Wójcik (kat. wag. 57 kg) i Wojciech Kurzyna (kat. wag. 61 kg). Pozostali zapaśnicy zajęli odpowiednio: 5 miejsce – Daniel Pietroń (kat. wag. 57 kg) oraz 8 miejsce – Bartłomiej Flis (kat. wag. 61 kg).