Powrót

Zapaśnicy powalczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

08.04.2022

W pierwszych dniach kwietnia w Kołobrzegu odbył się II Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w zapasach styl wolny i zapasach kobiet, na którym wystąpiło 5 zawodników i 3 zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suples” w Kraśniku (LUKS „Suples” Kraśnik).

Zdjęcie przedstawia trzech trenerów drużyn zapaśniczych na podium rywalizacji drużynowej II Pucharu Polski Juniorów i Juniorek młodszych w zapasach styl wolny i zapasach kobiet. Na drugim stopniu stoi trener Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Suples" w Kraśniku Damian Jakóbczyk. Trenerzy trzymają w rękach puchary

Był to ostatni turniej kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM). W grupie chłopców wystartowało 185 zawodników z 67 klubów z całej Polski, zaś w grupie dziewcząt 113 zawodniczek z 55 klubów. Po rozstrzygnięciu kwalifikacji do OOM wiadomo już, że kraśnicki klub będzie w tych zawodach reprezentować 8 podopiecznych.

W sumie LUKS „Suples” zdobył w Kołobrzegu 5 medali indywidualnie, zaś drużynowo zajął 2 miejsce. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Daniel Pietroń (48 kg) oraz Wojciech Kurzyna (60 kg). Drugie miejsce wywalczyła Anna Flis (57 kg). Na trzecim stopniu podium stawali: w kategorii 73 kg: Julia Partyka oraz w kategorii 71 kg: Eryk Michalak. Dalsze miejsca zajęli: Anna Bryczek (7 lokata w kat. 69 kg), Szymon Świderek (13 lokata w kat. 80 kg) oraz Marcel Zając (23 lokata w kat. 60 kg).

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Tymczasem wszystkich chętnych zapraszamy do Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, gdzie funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcące (SMS – LO) z następującymi dyscyplinami sportowymi: zapasy – jako dyscyplina wiodąca, lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka koszykowa. Szkoła Mistrzostwa Sportowego współpracuje z LUKS „Suples” Kraśnik i posiada dobrze wyposażoną bazę sportową oraz bursę szkolną. Kadrę trenerską SMS – LO stanowią doświadczeni szkoleniowcy: Jaroslav Kozak – trener I stopnia oraz Damian Jakóbczyk – instruktor. Uczniowie szkoły zdobyli wiele tytułów mistrza Polski oraz medale mistrzostw Europy i świata juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Za swoje osiągnięcia sportowe są rokrocznie nagradzani nagrodami Starosty Kraśnickiego.

Wszystkich, którzy chcą dalej rozwijać swoje umiejętności lub zacząć przygodę z zapasami zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez LUKS „Suples” Kraśnik (zajęcia dla dzieci od 7 roku życia prowadzone są bezpłatnie i odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 17:00) oraz do wybrania dalszego kształcenia w SMS – LO przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku przy ul. Słowackiego 7.