W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych

27.01.2024

Wydarzenie to już na stałe wpisało się w harmonogram kalendarza kulturalnego naszego powiatu, który wspólnie z Gminą Szastarka i Gminnym Centrum Kultury w Polichnie organizuje to przedsięwzięcie.

Zdjęcie przestawia stojącą na scenie grupę śpiewających kobiet, ubraną w wiejskie stroje z kocowymi chustami na ramionach i białymi chustkami na głowach. Nad śpiewającymi wisi baner z nazwą wydarzenia a z lewej strony stoi niebieski baner promocyjny Starostwa Powiatowego. Scena za występującym zespołem jest udekorowana w motywy świąteczne.

Trwający 2 dni XII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych zgromadził w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie artystów z Powiatu Kraśnickiego, Janowskiego, Opolskiego i Biłgorajskiego.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Podczas przeglądu odśpiewane zostały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in. „A wczora z wieczora”, „Mario czy już wiesz” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Występy oceniało jury, które spośród 60 występujących podmiotów w 9 kategoriach wyłoniło 17 laureatów i przyznało 4 wyróżnienia.

Coroczny przegląd kolęd i pastorałek to przede wszystkim możliwość kultywowania tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych jak również szansa na integrację pokoleń i prezentację lokalnych talentów. Cieszy fakt, że podczas wydarzenia można było usłyszeć występy wszystkich pokoleń, a stworzona atmosfera dała możliwość jeszcze pełniejszego przeżywania radosnego okresu Bożego Narodzenia.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}