W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyłoniono mistrzów powiatu w szachach

19.11.2022

W dniu 19 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wilkołazie odbył się XXII Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu Kraśnickiego organizowany przez Klub Sportowy „Unia Wilkołaz” w Wilkołazie przy współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

Biały napis na czarnej tablicy: XXII Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu Kraśnickiego

W zawodach wzięło udział 29 osób: 22 seniorów i 7 juniorów. Powiat kraśnicki reprezentowało w tym roku 6 osób W imieniu Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Tadeusz Dziurda.

Turniej został rozegrany w konkurencji indywidualnej w oparciu o przepisy gry dla szachów szybkich. Wszyscy zawodnicy grali w jednej grupie, w systemie rozgrywek szwajcarskim siedmiorundowym z komputerowym kojarzeniem par do poszczególnych rund. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno: średni wynik Buchholza, wartościowanie Buchholza, suma progresywnych wyników zawodnika po poszczególnych rundach.

W kategorii seniorów Mistrzem Powiatu Kraśnickiego został Wojciech Bolesta, drugie miejsce zajął Andrzej Zdyb (zwycięzca z 2019 roku), zaś na pozycji trzeciej znalazł się Paweł Wiśniewski.
W kategorii juniorów do lat 18  najlepszy okazał się Jakub Mazuś, drugi był Jakub Pryszczewski, a trzeci –  Aleksander Tomaszewski.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

M.S.

{"register":{"columns":[]}}