Powrót

Wychowankowie SKB Kraśnik z medalami Mistrzostw Polski

11.08.2023

W sobotę, 5 sierpnia, na ulicach Głównego Miasta w Gdańsku odbył się 29 Bieg św. Dominika. W biegu mężczyzn na 10 km w randze mistrzostw Polski o miłą niespodziankę postarał się wychowanek trenera Zbigniewa Białego i SKB Kraśnik Kamil Jastrzębski (aktualnie zawodnik Ducla Academy Warszawa). Świetnie na Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowała się także Alicja Wrona-Kutrzepa (wychowanka SKB Kraśnik, a obecnie reprezentantka AZS UMCS Lublin).

Kamil Jastrzębski na trasie biegu na 10 km

W Gdańsku zawodnicy na dość trudnej technicznie trasie mieli do pokonania 6 pętli. Od początku biegu w czołówce znajdowało się czterech zawodników: Kamil Jastrzębski, Mateusz Gos, Andrzej Rogiewicz oraz Mateusz Kaczor. W połowie dystansu tempa biegu nie wytrzymał Andrzej Rogiewicz. Na dwa okrążenia przed metą różnice między trójką prowadzących zawodników były nieznaczne, jednak na ostatniej pętli ramię w ramię biegło już tylko dwóch Mateuszów.
Najszybszy okazał się Mateusz Gos, który z czasem 29 minut i 37 sekund został Mistrzem Polski. Na drugim miejscu finiszował Mateusz Kaczor z czasem 29.43, a na trzecim Kamil Jastrzębski (29 min. 56 sek.).
Bieg w Gdańsku był jednym z etapów przygotowań Kamila do wrześniowego  maratonu w Berlinie, gdzie podejmie walkę o uzyskanie minimum uprawniającego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W dniach 27 – 29  lipca w Gorzowie Wielkopolskim zostały rozegrane 99 PZLA Mistrzostwa Polski. Alicja Wrona-Kutrzepa w biegu na 400 m zajęła 4 miejsce z wynikiem 53.01 sek. (dzień wcześniej zwyciężyła w biegu eliminacyjnym z wynikiem 53.31 sek). Na zakończenie mistrzostw Alicja pobiegła na II zmianie w sztafecie 4x400 m, która zdobyła srebrny medal. W finale biegu na 5000 m ósme miejsce zajął Kamil Jastrzębski (z czasem 14.25.40 min.).

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił skład reprezentacji Polski na 19  Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Budapeszcie w dniach 19 – 27  sierpnia.  W składzie  reprezentacji Polski w sztafecie 4x400 m i sztafecie MIX 4x400 m znalazła się Alicja Wrona-Kutrzepa.