W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich

01.04.2022

Logotyp Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Od 1 kwietnia 2022 r., zgodnie z zapowiedzią wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.
 
By wyjść naprzeciw oczekiwaniom kół gospodyń wiejskich, w tegorocznym naborze wydłużony został czas na ubieganie się o dofinansowanie działalności statutowej. 1 kwietnia biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy.
 
Podobnie jak w poprzednich latach wniosek o przyznanie pomocy może być złożony przez koło gospodyń wiejskich, które jest wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Obecnie jest w nim zarejestrowanych ponad 10,8 tys. kół – najwięcej w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i lubelskim.
 
Jeśli chodzi o wysokość pomocy, to w stosunku do tej przyznawanej w 2021 r., ani pula środków: 70 mln zł, ani stawki nie uległy zmianie. Wsparcie pozostaje uzależnione od liczby członków koła i wynosi: 5 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób, 6 tys. zł – jeśli ich liczba mieści się w przedziale 31-75 oraz 7 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych kół.

Materiały

Wniosek o przyznanie pomocy KGW 2022
Wniosek​_o​_przyznanie​_pomocy​_KGW​_2022​_www.pdf 0.37MB
Instrukcja wypełniania wniosku KGW 2022
Instrukcja​_wypełniania​_wniosku​_KGW​_2022​_.pdf 0.33MB
Sprawozdanie z wydatkowania pomocy KGW 2022
Sprawozdanie​_z​_wydatkowania​_pomocy​_-​_KGW​_2022www.pdf 0.37MB
Instrukcja wypełniania sprawozdania KGW 2022
Instrukcja​_wypełniania​_sprawozdania​_KGW​_2022.pdf 0.38MB
{"register":{"columns":[]}}