W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W niedzielę modliliśmy się o pokój dla Ukrainy

13.03.2022

13 marca w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej została odprawiona Msza święta w intencji pokoju na Ukrainie, którą zainicjował Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla. Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. Hubert Czarnecki, a w uczestnictwo w Eucharystii włączyły się ukraińskie rodziny, które znalazły bezpieczne schronienie w powiecie kraśnickim.

Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki.

Po zakończeniu Mszy świętej można było wysłuchać koncertu w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki, która odegrała pieśni patriotyczne i religijne w geście solidarności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy.

- Z naszego powiatu od początku wojny na Ukrainie zadysponowaliśmy łącznie siedem transportów z pomocą medyczną i humanitarną, które trafiły do Sławuty, Browarów i Truskawca, a także do szpitali w Rawie Ruskiej, Żółkwi i Lwowie. Dzisiaj wyszliśmy z inicjatywą Mszy świętej w intencji pokoju dla ojczyzny naszych wschodnich sąsiadów, ale także koncertu, który manifestują naszą łączność i solidarność z narodem ukraińskim. Po koncercie każdy może złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy — komentuje Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Dziękujemy za pomoc w organizacji koncertu Proboszczowi Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku ks. Hubertowi Czarneckiemu oraz Proboszczowi Parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szastarce ks. Andrzejowi Arbaczewskiemu, jak i parafialnej orkiestrze.


Starostwo Powiatowe w Kraśniku cały czas apeluje do mieszkańców powiatu o pomoc i wsparcie organizowanych akcji humanitarnych. Najbardziej potrzebne są produkty żywnościowe, a szczególnie: konserwy, żywność długoterminowa, napoje energetyczne, ale również agregaty prądotwórcze, materiały opatrunkowe, leki i środki medyczne oraz środki dla niemowląt i osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}