W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UWAGA KIEROWCY! Nowe stawki kar za nieterminową rejestrację i zbycie pojazdu

07.12.2023

Od 1 stycznia 2024 r. wejdą w życie nowe stawki kar, które mogą wynieść nawet 2000 zł.

Grafika przedstawia "dymek rozmowy" ze znakiem wykrzyknika, który oznacza ważny komunikat. Tło stanowi grafika w odcieniach niebieskich i żółtych. Na grafice znajdują się flaga Ukrainy i wizerunek budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Z dniem 1 stycznia 2024 r. nastąpi zmiana ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą właściciel pojazdu jest zobowiązany złożyć wniosek o rejestrację lub zbycie pojazdu W TERMINIE 30 DNI od dnia nabycia lub zbycia pojazdu.

W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, zobowiązany jest do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie 90 dni.

Kara pieniężna za niezłożenie wniosku o rejestrację pojazdu w terminie wyniesie 500 zł, po przekroczeniu terminu o 180 dni zostanie nałożona kara wysokości 1000 zł.

W przypadku przedsiębiorców zajmujących się handlem pojazdami kwoty te wynoszą odpowiednio 1000 zł i 2000 zł.

Karę za nieterminowe zawiadomienie o zbyciu pojazdu nakłada się w wysokości 250 zł.

Materiały

Szczegółowe informacje dotyczące kar za nieterminową rejestrację i zbycie pojazdu
{"register":{"columns":[]}}