Powrót

Trzy dni z koszykówką

20.12.2023

W dniach 13-15 grudnia br. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku zostały rozegrane trzy turnieje koszykarskie.

Uczestnicy turnieju stojący wspólnie na hali sportowej

Od kilku już lat Starostwo Powiatowe w Kraśniku jest współorganizatorem koszykarskich turniejów dla młodzieży szkolnej. W podsumowaniu tegorocznych zawodów uczestniczył Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel.

13 grudnia br. odbył się XVI Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców. Wystartowały w nim cztery drużyny reprezentujące kraśnickie szkoły. Drużyny grały każdy z każdym przy dopingu wiernych kibiców.
Pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny: Zespół Szkół nr 1 (opiekun Włodzimierz Witkowski) i Zespół Szkół nr 2 (opiekun Anna Malinowska), na miejscu drugim uplasował się Zespół Szkół nr 3 (opiekun Piotr Kozłowski), a lokata trzecia przypadła w udziale najmłodszym zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun Paweł Biskup).
MVP drużyn zostali: Marcel Janiec (ZS nr 1), Karol Kowalski (ZS nr 2), Paweł Król (ZS nr 3) i Wojciech Pietroń (SP nr 2).

Kolejnego dnia odbył się XIII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Zawodniczki reprezentujące trzy kraśnickie szkoły ponadpodstawowe w przyjaznej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play rozgrywały mecze przy głośnym dopingu uczniów zebranych na widowni. Zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 (opiekun Robert Bańka), tuż za nim znalazła się drużyna Zespołu Szkół nr 3 (opiekun Piotr Kozłowski), a miejsce ostatnie przypadło w udziale Zespołowi Szkół nr 2 (opiekun Kamila Gołofit).
Najlepszymi zawodniczkami z poszczególnych drużyn zostały: Michalina Gąska (ZS nr 1), Maja Chmiel (ZS nr 2), Annalena Schwartz (ZS nr 3).

Ostatnim z turniejów był V Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 Dziewcząt i Chłopców, który zgromadził aż 14 drużyn z kraśnickich szkół . Zawodnicy rozgrywali swoje mecze w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii dziewczęta 2006 i młodsze wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 2, a tuż za nim uplasowały się kolejno: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2.
W kategorii open dziewcząt zwyciężył Zespół Szkół nr 1, drugi był Zespół Szkół nr 3, a na ostatnim miejscu znalazła się drużyna Zespołu Szkół nr 2.
W klasyfikacji chłopców 2006 i młodsi pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 1, drugi był Zespół Szkół nr 2, trzeci Zespół Szkół nr 3, zaś czwarta lokata przypadła w udziale Szkole Podstawowej nr 2.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopcy open wywalczył Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku, a kolejne lokaty zajęli odpowiednio: Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2.

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku i Uczniowski Klub Sportowy Biało-Czarni Kraśnik.