W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trzech mistrzów województwa z "Fali"

06.07.2022

W dniach 25-26 czerwca w Lublinie rozegrano Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Jak zwykle rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

Dawid Dzięgielewski na torze pływalni

W zawodach wystartowało ośmioro zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” w Kraśniku (UKP „Fala” Kraśnik). Mistrzami województwa w kategorii juniorów zostali: Amelia Wysocka (na 50 m stylem dowolnym, jednocześnie była III w kategorii open), Milena Sosnówka (800 m stylem dowolnym) i Paweł Bucoń (200 m stylem grzbietowym). Milena Sosnówka zajęła także dwukrotnie II miejsce na 50 i 100 m stylem motylkowym oraz III miejsce na 200 m tym stylem, a Paweł Bucoń wywalczył dwukrotnie III lokatę na 50 i 100 m stylem grzbietowym. Na podium stanęli również: Danylo Fylypiv (II miejsca na 200 i 1500 m stylem dowolnym i III miejsca na 100, 400 i 800 m tym stylem), Dawid Dzięgielewski (czterokrotnie trzeci na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym), Oliwia Sosnówka (II miejsce na 1500 m stylem dowolnym), Gabriela Surowiec (III miejsce na 200 m stylem grzbietowym) oraz najmłodsza, startująca w kategorii młodziczek, Emilia Surowiec (II miejsce na 800 m stylem dowolnym i dwukrotnie III na 200 i 400 m tym stylem). W sumie zawodnicy „Fali” wywalczyli 24 medale. Tych medali mogłoby być zapewne znacznie więcej, bowiem w zawodach nie wystartowały Anna Wilk i Maja Ryfka, uczące się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i tam przygotowujące się do startu w Letnich Mistrzostwach Polski. Na starcie nie stanął także przemęczony udziałem w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych i kontuzjowany Rafał Wójcik, a Amelia Wysocka, też borykająca się z kłopotami zdrowotnymi, wystąpiła tylko na jednym dystansie.

Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław

Ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów był udział w dniu 2 lipca w Otwartych Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Puław, w których wystartowała rekordowa liczba 550 zawodników z 43 klubów z całej Polski.    
Najlepiej z zawodników „Fali” zaprezentowała się Martyna Karabacz, która zwyciężyła na 50 i 200 m stylem grzbietowym w kategorii 14 lat i starsi, zostając drugą najlepszą zawodniczką imprezy. Na podium stanęli również: Dmytro Fylypiv (I miejsca na 50 m stylem klasycznym w kategorii 10-11 lat), Gabriela Surowiec (dwukrotnie II miejsce na 50 i 200 m stylem grzbietowym), Paweł Bucoń (II miejsce na 200 m stylem grzbietowym i III miejsce na 50 m tym stylem) oraz Oliwia Sosnówka (III miejsce na 200 m stylem motylkowym). Dobre starty zaliczyli także: Danylo Fylypiv, Dawid Dzięgielewski, Nikola Dzięgielewska, Milena Sosnówka, Emilia Surowiec oraz Rafał Wójcik.

Już niebawem rozpocznie się seria Letnich Mistrzostw Polski, w których wystartują zawodnicy 14-letni (7-10 lipca, Olsztyn), 15-letni (15-17 lipca, Lublin), 16-letni (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz 17 – 18-letni (19-22 lipca, Oświęcim). Wszystko zakończą Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, które rozegrane zostaną 23-24 lipca w miejscowości Wąbrzeźno.

M.S.

{"register":{"columns":[]}}