W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tour de Pologne zawita do Powiatu Kraśnickiego!

07.06.2022

Powiat Kraśnicki znalazł się na mapie jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie, zaliczanego do UCI World Tour. Kolarze z całego świata wyruszą z powiatu podczas III etapu 79. Tour de Pologne, którego meta wyznaczona została w Przemyślu.

Czesław Lang odwiedził powiat kraśnicki!

- Bardzo się cieszę , że w tym roku będziemy gościć na naszym terenie najlepszych kolarzy na świecie. O to by trasa kolejnego Tour de Pologne wiodła przez Powiat Kraśnicki staraliśmy się
od dłuższego czasu. To dla nas duże wyróżnienie i okazja do promocji, a dla miłośników kolarstwa, ale nie tylko, szansa na udział w prestiżowej imprezie. Dziękuję Czesławowi Langowi i jego współpracownikom za taką decyzję. Postaramy się, by start z Kraśnika i przejazd przez nasz powiat wypadły od strony organizacyjnej perfekcyjni
e – zapewnia Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Początek III etapu wyścigu będzie miał miejsce w stolicy naszego powiatu – Kraśniku. Kolarze wystartują sprzed Centrum Kultury i Promocji, aby przejechać honorowo reprezentacyjną ulicą miasta – Aleją Niepodległości. Następnie udadzą się ulicą Urzędowską w kierunku historycznej części miasta, by kontynuować przejazd malowniczymi terenami Gminy Kraśnik oraz Gminy Szastarka do granicy Powiatu Kraśnickiego. W pierwszej połowie dystansu do zdobycia będą trzy Premie Lotne LOTTO – w Janowie Lubelskim oraz Leżajsku. O trzecią kolarze powalczą w Jarosławiu na 145 kilometrze. Pozostała część etapu to trzy Premie Górskie PZU do zdobycia na odcinku 13 kilometrów. Premia Górska PZU II kategorii: Sólca oraz Kalwaria Pacławska. Ostatnią premią na tym etapie będzie Premia Górska PZU Gruszowa III kategorii Finisz, podobnie jak w ubiegłym roku, to wyczerpujący i widowiskowy podjazd w centrum miasta o nachyleniu od 14 do 15%.

Jednak nie jest to jedyna dobra wiadomość! Trasa I etapu 79. Tour de Pologne UCI World Tour wiodąca z Kielc do Lublina również przebiega przez nasz powiat. Kolarze przejadą przez Gminę Annopol w kierunku Józefowa na Wisłą. Na trasie pierwszego etapu do zdobycia będzie kilka premii. Po połowie dystansu, o pierwszą Premię Lotną LOTTO zawodnicy powalczą w Annopolu. Druga Premia Lotna LOTTO czekać będzie w Józefowie nad Wisłą.

- 1 sierpnia serdecznie zapraszam do śledzenia zmagań kolarzy podczas III etapu wyścigu. Start honorowy zaplanowano na godz. 10.45 – mówi Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}