W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tour de Pologne Women powraca po 8 latach przerwy! Drugi dzień wyścigów z metą w Kraśniku!

01.07.2024

W dniach 28-30 czerwca 2024 r. odbyła się 2. edycja Tour de Pologne, która w całości prowadziła przez Województwo Lubelskie! Powiat Kraśnicki był współorganizatorem mety drugiego etapu wyścigu.

Na zdjęciu dekoracja wyścigu. Na podium uczestniczki trzymające puchary w obecności wspólorganizatorów.

Uczestniczki przejechały łączną trasę ponad 240 kilometrów. W Lublinie rozegrał się indywidualny wyścig na czas jak i również na trasach Krasnystaw – Kraśnik, Powiat Kraśnicki i Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny. W wyścigu wzięło udział około 100 uczestniczek z 16 drużyn, 3 reprezentacji narodowych Polski, Danii i Ukrainy oraz 13 klubów. Liderką klasyfikacji generalnej ORLEN jazdy na czas w Lublinie została Szwedka Stina Kagevi a piąte miejsce przypadło Polce Zuzannie Chylińskiej.
Drugi etap trasy Tour de Pologne Women rozpoczął się w Krasnymstawie a meta miała miejsce na Rynku w Kraśniku. Zwyciężczynią tego etapu została Holenderka Laura Molenaar a drugie miejsce zajęła Polka Katarzyna Wilkos z MAT ATOM Deweloper Wrocław.
Trzeci etap zdecydowanie należał do Holenderek, które najlepiej poradziły sobie na tej trasie, jednogłośnym okrzykiem były one najlepsze pod względem całej 2 edycji Tour de Pologne Woman. Zwycięstwo trzeciego etapu i klasyfikacji aktywnych LOTTO należało do Scarlett Souren a obronę żółtej koszulki liderki klasyfikacji generalnej ORLEN wygrała Laura Molenaar. Najlepsza drużyna tego wyścigu z której pochodzą dwie Holenderskie zawodniczki to VolkerWessels. Reprezentantka Polski Kaja Rysz dotarła jako trzecia na metę a w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce zajęła reprezentantka Polski Katarzyna Wilkos.
W tym wydarzeniu sportowym wzięły udział najlepsze zawodniczki z całego świata! Była to wspaniała okazja do wspólnego kibicowania, promowania zdrowego stylu życia oraz promocji Powiatu Kraśnickiego! Wśród kibicujących byli m.in.: Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Zbigniew Dżugaj, Burmistrz Miasta Kraśnik Krzysztof Staruch, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku i Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie Andrzej Rolla,  Sekretarz Miasta Kraśnik Łukasz Skokowski jak i również ikona kolarstwa Czesław Lang. Już po raz drugi w Kraśniku mieliśmy okazję gościć uczestników Tour de Pologne! To wydarzenie na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia na profilu Facebook Starostwa Powiatowego w Kraśniku
{"register":{"columns":[]}}