W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tour de Pologne przez Powiat Kraśnicki

Powiat Kraśnicki znalazły się na mapie jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie, zaliczanego do UCI World Tour, Tour de Pologne. Z Kraśnika kolarze wyruszą na 3 etap wyścigu, którego meta wyznaczona została w Przemyślu. Wyścig stanowi okazję do zaprezentowania potencjału Powiatu Kraśnickiego.

79.Tour de Pologne III etap- Kraśnik- Powiat Kraśnicki- 1 sierpnia 2022. Kibicujemy razem! Poniedziałek 1 sierpnia 10:00. Start Honorowy Niepodległości- Urzędowska. zapraszamy Czesław Lang i Andrzej Rolla.

Tour de Pologne to największa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo- Wschodniej. Co rogu przyciąga wielkie gwiazdy zawodowego peletonu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Jest to również znakomita forma promocji najpiękniejszych regionów na arenie międzynarodowej.


Początek trzeciego etapu to Kraśnik- Powiat Kraśnicki.  Start honorowy o godz. 10:45 przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.  Podobnie jak w 2021 roku meta będzie w Przemyślu. W pierwszej połowie dystansu do zdobycia jest trzy Premie Lotne LOTTO – w Janowie Lubelskim, Powiecie Janowskim oraz Leżajsku. O trzecią kolarze powalczą w Jarosławiu na 145 kilometrze. Pozostała część etapu to trzy Premie Górskie PZU do zdobycia na odcinku 13 kilometrów. Premia Górska PZU II kat. Sólca oraz Kalwaria Pacławska również II kat. Ostatnią premią na tym etapie będzie Premia Górska PZU Gruszowa III kat. Finisz, podobnie jak w ubiegłym roku, to wyczerpujący i widowiskowy podjazd w centrum miasta do 15%.

 

 

Przebieg trasy przez Powiat Kraśnicki:

Kraśnik
Start godz. 10:45 przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

  • Aleja Niepodległości
  • ulica Urzędowska
  • ulica Lubelska
  • ulica Janowska
  • Słodków II
  • Słodków III
  • Szastarka
  • Polichna
  • Polichna Czwarta

Powiat Janowski

AW

{"register":{"columns":[]}}