W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie opłatkowe w Trzydniku Dużym

06.01.2023

Gmina Trzydnik Duży i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zorganizowali tradycyjne spotkanie opłatkowe.

Spotkanie opłatkowe w Trzydniku Dużym

W wydarzeniu wziął udział Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Henryk Flis, a także Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego — Katarzyna Janiszewska, asystent społeczny Poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek — Michał Stawiarski, Wójt Gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

- Przy śpiewie kolęd i pastorałek, w świątecznej atmosferze jasełek zasiedliśmy przy wigilijnych i świątecznych potrawach, wspólnie trwając w rodzinnym klimacie świąt Bożego Narodzenia. To piękna polska tradycja, którą mamy obowiązek szanować i pielęgnować — mówi starosta Andrzej Rolla i dodaje — Dziękuję Wójtowi Gminy Trzydnik Duży Krzysztofowi Serafinowi oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewie Sobocie za zorganizowanie wydarzenia, które nam wszystkim utkwi na długo w pamięci. Słowa wdzięczności kieruję także do zespołu „Świteź” i opiekuna Ewy Miśkiewicz za przedstawienie historii narodzin Jezusa. Jasełka to staropolski zwyczaj, który wzorowany jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Zespół „Świteź”, który tworzą młodzi i zdolni artyści, jest jedną z kulturalnych wizytówek powiatu kraśnickiego.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}