W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Służby mundurowe zaprezentowały się w Kraśniku

19.05.2024

Pokazy pierwszej pomocy, strażacki tor przeszkód, znakowanie rowerów, pokazy z udziałem robota policyjnego, psa, pojazdy służb mundurowych i wyposażenie Brygady Zmechanizowanej to część atrakcji, które czekały na mieszkańców powiatu kraśnickiego podczas tegorocznej Mundurowej Majówki, a frekwencja była rewelacyjna!

Zdjęcie przedstawia ludzi oglądających wystawę samochodów strażackich.

19 maja przy Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku już po raz trzeci zorganizowano plenerowe wydarzenie promujące służby mundurowe z naszego województwa. Można było obejrzeć stoiska promocyjne przygotowane m.in. przez formacje mundurowe, w tym służbę celno-skarbową, wojsko, policję, służbę więzienną i straż pożarną. Była to okazja do przybliżenia roli i zadań poszczególnych formacji.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku, 19 Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Lublinie, Zakładowi Karnemu w Opolu Lubelskim, Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku, Klubowi Strzeleckiemu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie, Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Zespołowi Szkół nr 3 w Kraśniku, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Lublinie, Nadleśnictwu Kraśnik, Krajowej Administracji Skarbowej, Grupie Rekonstrukcyjno – Historycznej im. płk Tadeusza Zieleniewskiego z Majdanu Obleszcze, Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie, Lubelskiemu Urzędowi Celno - Skarbowemu w Białej Podlaskiej oraz Kraśnickiemu Środowisku ZHR za aktywne włączenie się w organizację wydarzenia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z udziałem psa służbowego KAS, przeszkolonego do wykrywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Czworonożny pomocnik funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej bezbłędnie wskazał walizki z ukrytymi papierosami.

Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Dziękujemy za przygotowanie bigosu pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Posłowie na Sejm RP Anna Baluch i Kazimierz Choma oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Do zobaczenia za rok!

Materiały

Relacja z wydarzenia na profilu Facebook Starostwa Powiatowego (link prowadzi do strony zewnętrznej)

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}