W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszył Nabór Wniosków: Konkurs z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności 2024

25.01.2024

Grafika przedstawia biały napis dużymi literami: "Konkurs dla OSP z Powiatu Kraśnickiego" na kolorowym tle. Tło w kolorach czerwieni i fioletu, przedstawia sylwetki strażaków w strojach gaśniczych. Na tle. wokół napisu unoszą się rozmazane iskry.

Powiat Kraśnicki ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie projektów z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności. Celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy i umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa oraz obronności przeciwpożarowej.

Dofinansowanie

Zarząd Powiatu w Kraśniku zobowiązał się do wsparcia inicjatyw mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Na realizację projektów przeznaczono kwotę 200 000,00 zł. Środki można przeznaczyć na wspieranie realizacji zadań publicznych Powiatu Kraśnickiego z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i obronności w formie: konkursów, imprez, publikacji; doskonalenie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia życia dzięki ćwiczeniom, szkoleniom; podnoszenie gotowości bojowej jednostek ochotniczych straży pożarnych poprzez zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

Termin realizacji zadania od dnia 08.04.2024 r. do dnia 30.09.2024 r.

 

Cele konkursu

Konkurs stanowi szansę dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Kraśnickiego, które pragną aktywnie przyczynić się do podnoszenia świadomości oraz umiejętności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Wnioski składane w ramach konkursu powinny mieć wyraźny cel społeczny i przyczyniać się do poprawy ogólnego stanu bezpieczeństwa w powiecie.

Termin składania ofert

Aby wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć ofertę do 14 lutego 2024 roku, do godziny 15:00. Późniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do aktywnego udziału w konkursie, który stanowi doskonałą okazję do wsparcia wartościowych inicjatyw w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego. Więcej informacji na temat konkursu oraz kryteriów oceny ofert dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Materiały

Informacji na temat konkursu oraz kryteriów oceny ofert w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kraśniku
{"register":{"columns":[]}}