W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 833

24.06.2024

24 czerwca 2024 roku na rynku przed Urzędem Miasta w Urzędowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której została podpisana umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 833 na odcinku od miejscowości Urzędów do obwodnicy Chodla.

Na zdjęciu znajdują się osoby które podpisały umowę i zaproszeni goście na tle ścianki Funduszy Europejskich

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych w osobach:

  • Anna Baluch - poseł na Sejm RP
  • Kazimierz Choma - poseł na Sejm RP
  • Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Starostowie Powiatu Kraśnickiego: Zbigniew Dżugaj oraz Paweł Kudrel
  • Burmistrzowie z terenu powiatu - na czele z gospodarzem miejsca Burmistrzem Pawłem Dąbrowskim
  • Paweł Szumera - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Szczegóły inwestycji

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 833 to kluczowa inwestycja o długości 11,654 km, której wartość wynosi 107 419 128,92 zł. Projekt ten jest współfinansowany z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego, co podkreśla jego znaczenie dla rozwoju infrastruktury regionu. Po zakończeniu tej inwestycji, cała droga wojewódzka Nr 833, od drogi krajowej Nr 19 do drogi wojewódzkiej Nr 747 w miejscowości Chodel, będzie rozbudowana w całości. Oznacza to znaczne poprawienie komfortu i bezpieczeństwa podróży oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Podsumowanie konferencji

Podczas konferencji Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podkreślił znaczenie tej inwestycji dla regionu, wskazując na korzyści płynące z poprawy infrastruktury drogowej. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera zwrócił uwagę na współpracę z Funduszami Europejskimi, które umożliwiły realizację tak ważnego projektu. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma STRABAG SP. z o.o.

{"register":{"columns":[]}}