W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rowerowy maraton MBT w Kraśniku!

04.09.2022

W niedzielę, 4 września 2022 roku, w Kraśniku odbył się IX Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o PUCHAR MINISTRA SPORTU i TURYSTYKI „Wybieram kolarstwo – wykluczam nałogi”. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy Racing Team Kraśnik, Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Lubelskiego, Burmistrz Kraśnika i Starosta Kraśnicki.

X Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w Kraśniku

W piękne niedzielne przedpołudnie na starcie maratonu stanęło ponad 360 kolarzy, którzy rywalizowali na trudnej technicznej trasie na dystansie: Mini 30 km oraz Mega 60 km.
Oprócz rywalizacji dorosłych rywalizowała również liczna grupa dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 i 10-12 lat. Celem zawodów była promocja aktywności fizycznej – kolarstwa, stworzenie możliwości rywalizacji sportowej oraz promocja Województwa Lubelskiego. Trasa maratonu wiodła leśnymi duktami Nadleśnictwa Kraśnik, na terenie Miasta Kraśnik, gminy Dzierzkowice oraz gminy Urzędów. Wyścig rozgrywany był na 30 km rundzie, która nie należała do najprostszych.

Wyścig na dystansie Mega (60 km) wygrał Tomasz Siewierski z Lublina, a wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Pakulska z Lublina. Na dystansie Mini (30 km) najszybszy okazał się Radosław Wasilewski z Biłgoraja, wśród pań triumfowała Monika Mazur z Zamościa.
Pierwszym kraśniczaninem, który zameldował się na mecie po przejechaniu dystansu Mini był Jerzy Rostek, zajmując 3 miejsce open i 1 w kategorii M5. Na dystansie Mega najszybszy wśród kraśniczan okazał się Artur Antoniuk.
W kraśnickich zawodach rywalizowali również policjanci oraz leśnicy. Wśród policjantów na dystansie Mini zwyciężył Radosław Wasilewski z Biłgoraja, natomiast najszybszym leśnikiem okazał się Robert Socha z Siedliszcza.

Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary oraz nagrody rzeczowe.

Materiały

Maraton MTB w Kraśniku - galeria zdjęć
Maraton MTB w Kraśniku - wyniki
{"register":{"columns":[]}}