W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kraśniku!

11.11.2022

Wielka Wojna, czyli pierwsza wojna światowa, przywróciła do życia państwo polskie. W wyniku jej rozstrzygnięć, upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Modlitwa w intencji Ojczyzny

11 listopada starosta Andrzej Rolla wspólnie z wicestarostą Pawłem Kudrelem oraz przewodniczącym Jackiem Dubielem uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kraśniku, które rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku, którą sprawował Dziekan Dekanatu Kraśnickiego ks. kan. dr Jerzy Zamorski. Po uroczystej Eucharystii uczestnicy wydarzenia spotkali się na placu parafialnym, gdzie delegacje złożyły symboliczne kwiaty przed miejscami upamiętniającymi poległych w walkach o wolność naszego kraju.
 
Na kraśnickim rynku Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim oraz Burmistrzem Miasta Kraśnik Wojciechem Wilkiem zwrócili się do zebranych w okolicznościowych przemówieniach, w których przypomnieli niełatwą drogę Polski do suwerenności, a także złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

I Marsz dla Niepodległej

I Marsz dla Niepodległej, piknik militarny z udziałem 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służb mundurowych, koncerty, wojskowa grochówka oraz biegi: biały i czerwony - to wszystko czekało na przybyłych z terenu powiatu kraśnickiego mieszkańców, którzy wspólnie zechcieli świętować 11 listopada w Kraśniku.
 
Podczas zorganizowanych powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości wszyscy obecni mogli zamanifestować swoją miłość do Ojczyzny oraz wspólnie cieszyć się wolną i niepodległą Polską, której miejsce przywrócono na mapach świata przed 104. laty.
 
Wydarzenie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc oraz Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku.

Materiały

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości - fotogaleria
{"register":{"columns":[]}}