W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc w zdalnej nauce

23.04.2020

Grafika przedstawia niebieskie tło, na którym znajduje się Herb Powiatu Kraśnickiego wraz z podpisem. Herb na czerwonym tle przedstawia połowę srebrnego jelenia ze złotą koroną na szyi, pod nim znajdują się trzy zwężające się w dół srebrne wręby (białe pasy).

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla przekazał nieodpłatnie sprzęt komputerowy na rzecz szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kraśnicki. Ostatecznym beneficjentem sprzętu zostaną uczniowie, którzy nie mają możliwości nauki zdalnej w warunkach domowych, w obliczu aktualnej sytuacji.

Chcąc zapewnić naszym uczniom niezbędny sprzęt, Starostwo Powiatowe w Kraśniku złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Centrum Polskich Projektów Cyfrowych programu pn. „Zdalna Szkoła”– wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach dla szkół i placówek oświatowych z przeznaczeniem na realizację zdalnego nauczania. W ramach tego konkursu kwota przydzielona do dofinansowania dla Powiatu Kraśnickiego to 100 000 złotych.

Sprzęt komputerowy o wartości 99,951 złotych jest własnością Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zakup był możliwy dzięki programowi z Ministerstwa Cyfryzacji. Projekt umożliwił samorządom zakup sprzętu komputerowego do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniem koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło wprowadzenia nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Niestety wielu z uczniów nie posiada sprzętu komputerowego bądź dostępu do internetu.
Wsparciem objęte zostały:
Zespół Szkół numer 1 w Kraśniku 10 sztuk (9 sztuk zakupionych w ramach projektu)
Zespół Szkół numer 2 w Kraśniku  8 sztuk
Zespół Szkół nrumer 3 w Kraśniku 10 sztuk
Zespół Szkół – CKZiU w Urzędowie 1 sztuka
Zespół Szkół w Annopolu 1 sztuka
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie 2 sztuki
Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku 2 sztuki

ED

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}