W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pobiegli z uśmiechem

10.06.2024

W sobotę 8 czerwca 2024 r. na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku odbył się „XXVIII Bieg po Uśmiech”.

Na zdjęciu zaproszeniu goście, a wśród nich Starosta Kraśnicki Zbigniew Dżugaj, który przemawia do uczestników wydarzenia.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. W programie wydarzenia ujęto m.in.: bieg integracyjny, bieg gości honorowych, bieg główny im. Andrzeja Kandzierskiego, konkurencja biegowa dla dzieci i młodzieży. Uczestnikom umilały czas przygotowane występy: Orkiestry Dętej z Zakrzówka, uczniów szkoły LABORATORIUM TAŃCA oraz zespołu „Niebieskie Korale”. Nie zabrakło również pokazów Straży Pożarnej czy też nauki pierwszej pomocy.

„Bieg po Uśmiech” organizowany jest w Kraśniku od 1994 roku i cieszy się wielkim powodzeniem wśród uczestników. Jest to wspaniały czas na dobrą zabawę, rywalizację sportową i naukę. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce działa już od 40 lat. Wszystkie placówki pomagają osieroconym dzieciom. Jest to bardzo ważne działanie, ponieważ podopieczni mają stałą opiekę, mogą poczuć się kochani i zapomnieć o bagażu złych doświadczeń jakie je spotkały.

Organizowany bieg na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń obchodzonych na terenie miasta i powiatu. Cieszymy się, że Starostwo Powiatowe w Kraśniku również może rokrocznie włączać się we współorganizację wydarzenia wywołującego uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na profilu Facebook Starostwa Powiatowego w Kraśniku

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}