W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Piknik z produktem polskim” połączony z „Bitwą Regionów”.

26 czerwca na stadionie gminnym w Zakrzówku odbywał się „Piknik z produktem z polskim” połączony z etapem powiatowym VII edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich „Bitwa Regionów”.

Występ zespołu ludowego podczas Święta mleka i miodu w Zakrzówku. Na zdjęciu 10 śpiewających pań i jeden pan grający na akordeonie. Panie ubrane w żółte koszulki i jasne spódnice w kwiaty.
Trzeba przyznać, że w tym roku event ten przebiegł w sposób bardzo niezwykły. Wszystko dlatego, że tym razem rozegrała się prawdziwa Bitwa Regionów. Był to niesamowity konkurs, do którego organizacji przyczynił się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Gospodynie przygotowały różnego rodzaju dania, które to wywodziły się z tradycyjnej kuchni regionalnej.
Do kulinarnej rywalizacji przystąpiło 27 KGW z powiatu kraśnickiego, a najlepszymi okazały się:
I miejsce — KGW Rzeczyca Księża,
II miejsce — KGW w Zakrzówku,
III miejsce — KGW w Zadworzu
 
Wyróżnione zostały koła gospodyń wiejskich z Łychowa Szlacheckiego, Mniszka i Liśnika Małego.
 
Koordynatorem i inicjatorem organizacji wydarzenia w Zakrzówku był Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie i Pełnomocnik Starosty Kraśnickiego ds. Współpracy z KGW Anna Baluch, a wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Europoseł do PE Beata Mazurek, Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Marszałek WL Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Paweł Kudrel oraz Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.
Festyn był nie tylko okazją do zabawy, ale również do spotkania lubelskich producentów naturalnej żywności oraz spróbowania regionalnych produktów.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}