Powrót

Nasi pływacy z medalami mistrzostw województwa

02.02.2022

Pierwsze zawody w 2022 roku pływacy Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” Kraśnik mają już za sobą. W sobotę, 29 stycznia, wystartowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływackim Wieloboju.

Zdjęcie przedstawia sześć zawodniczek stojących na podium po uroczystym wręczeniu medali. Trzecia od lewej, na pierwszym stopniu podium, stoi zawodniczka Fali Kraśnik Amelia Wysocka

Mistrzostwa w takiej formie odbyły się po raz pierwszy i składały się z dwóch bloków konkurencji, a każdy zawodnik mógł wystartować tylko 3 razy. Dodatkowo, aby być klasyfikowanym w wieloboju, konieczny był udział w konkurencji na 200 metrów stylem zmiennym lub 400 metrów stylem dowolnym.

Pływacy „Fali” Kraśnik wywalczyli w tych zawodach w sumie 17 medali (6 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe). Aż 6 medali w trzech startach zdobyła Amelia Wysocka, bowiem odniosła 3 zwycięstwa w kategorii juniorek 15-16 lat (50 metrów stylem motylkowym, 50 i 100 metrów stylem dowolnym), a uzyskane czasy dały jej jednocześnie dwa srebrne i brązowy medal w kategorii open. Pomimo tego, że nie brała udziału w klasyfikacji wielobojowej, to była jedną z największych gwiazd imprezy. Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Wójcik, który został mistrzem województwa na 50 metrów stylem dowolnym, zdobył srebro na 200 metrów i brąz na 400 metrów stylem dowolnym. 3 medale zdobył także Dawid Dzięgielewski: srebrny na 100 metrów stylem klasycznym oraz dwa brązowe na 50 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym. Milena Sosnówka została mistrzynią województwa juniorek na 100 metrów stylem motylkowym i wicemistrzynią na 50 metrów tym stylem. Dwa medale wywalczył też Paweł Bucoń, który był najlepszy wśród juniorów i zajął II miejsce w kategorii open na 200 metrów stylem grzbietowym. Na podium stanął też najstarszy z kraśnickich zawodników – Piotr Borsuk (II miejsce na 50 metrów stylem motylkowym).

Kolejny start naszych zawodników planowany jest za dwa tygodnie. Swoją ligę rozpoczną młodzicy, a nieco starsi popłyną w tradycyjnym Memoriale Henryka Kosakowskiego.

Foto. Uczniowski Klub Pływacki "Fala" Kraśnik.