W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nabór wniosków na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy w ramach środków PFRON

26.07.2023

Grafika przedstawia niebieskie tło, na którym znajduje się Herb Powiatu Kraśnickiego wraz z podpisem. Herb na czerwonym tle przedstawia połowę srebrnego jelenia ze złotą koroną na szyi, pod nim znajdują się trzy zwężające się w dół srebrne wręby (białe pasy).

Starostwo Powiatowe w Kraśniku informuje, że od dnia 27 lipca 2023 roku prowadzony będzie nabór wniosków w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”  w obszarze G na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych dotyczących zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.


Refundacja przyznawana jest pracodawcy, który zobowiąże się do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu przez okres co najmniej 36 miesięcy. Zwrot środków finansowych obejmuje udokumentowane koszty zakupu lub wytworzenia wyposażenia stanowiska pracy.

Wniosek należy wypełnić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 marca 2011 roku w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1276).

Źródłem finansowania są środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które będą przyznawane według kolejności złożenia wniosków i w ramach limitu środków przeznaczonych na ten cel.


Druk Wniosku należy pobrać ze strony internetowej Starostwa i przedłożyć kompletny wniosek w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Kraśniku lub kierować drogą pocztową na adres:


Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Aleja Niepodległości 20

23–204 Kraśnik


Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu (81) 826-17-87.

Materiały

Wn-W Wniosek o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej
Wn-W​_Wniosek​_o​_przyznanie​_refundacji​_kosztów​_wyposażenia​_stanowiska​_pracy​_osoby​_niepełnosprawnej.pdf 0.18MB
{"register":{"columns":[{"header":"","value":"","nestedValues":[],"showInContent":false}]}}