Powrót

Mistrzowskie pływanie

23.11.2023

Ostatni weekend obfitował w wiele imprez pływackich w naszym kraju. W trzech z nich startowali kraśniczanie z Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” w Kraśniku.

Anna Wilk na podium podczas wręczania gratulacji

Medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrz Świata w pływaniu zawodników niesłyszących – Rafał Wójcik wystartował w XXVI Międzynarodowym Mitingu Pływackim Niesłyszących w Poznaniu, gdzie spisał się rewelacyjnie. Zdecydowanie zwyciężył we wszystkich czterech wyścigach indywidualnych, w których startował (na 50, 100 i 200 m stylem dowolnym i 100 m st. grzbietowym). Na dodatek w każdym z tych wyścigów ustanawiał nowy rekord Polski Niesłyszących juniorów do lat 17. Dwa z tych rekordów (na 50 i 100 st. dowolnym) są też lepsze od rekordów Klubu. Rafał był też podporą dwóch zwycięskich sztafet 4x50 st. dowolnym i zmiennym. Jednym słowem – wygrał wszystko.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także Anna Wilk, która wystartowała w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu. Zwyciężyła na 200 i 400 m st. zmiennym oraz zajęła III miejsce na 200 m st. klasycznym. Wyniki uzyskane przez  zawodniczkę dobrze rokują przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat, które odbędą się już 15-17 grudnia br. w Olsztynie.

Młodziczki: Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska wzięły natomiast udział w V rundzie Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Dzieci i Młodzików 10-13 lat w Lublinie. Emilia wywalczyła VI miejsce na 100 m st. dowolnym i VIII lokatę na 200 m st. zmiennym. Nikola pływała na tych samych dystansach i uplasowała się zaraz za swoją koleżanką klubową.