W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

19.10.2023

Członkowie Kraśnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się 19 października, by wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzień Białej Laski - święto osób niewidomych i niedowidzących przypadające rokrocznie 15 października.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania zgromadzeni przy stołach bankietowych.

Ta kartka w kalendarzu przypomina nam, że wśród nas żyją osoby niewidome i słabowidzące. Warto uświadomić sobie obecność takich osób w otaczającym nas świecie. Dostrzec ich chęć do funkcjonowania w społeczeństwie bez ograniczeń i zastanowić się chociaż przez moment nad ich problemami i utrudnieniami z jakimi wiąże się podejmowanie przez nich prostych, codziennych czynności.

Bardzo nam miło, że możemy uczestniczyć w tym spotkaniu oraz przekazać informację, iż Zarząd Powiatu w Kraśniku udostępni pomieszczenie dostosowane do potrzeb osób niewidomych, komfortowe i w pełni wyposażone w budynku Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku jako nową siedzibę Związku. - mówili do zebranych Starosta Kraśnicki Paweł Kudrel oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel

{"register":{"columns":[]}}