Powrót

Michał Biały zwycięża w 7. Półmaratonie Lubelskim

24.10.2023

W niedzielę w Lublinie został rozegrany 7. Półmaraton Lubelski na dystansie 21.0975 km. Bieg ukończyło 499 osób, w tym 77 kobiet. Najszybszy okazał się Michał Biały z SKB Kraśnik, który pokonał trasę półmaratonu w 1:14:08.

Michał Biały na najwyższym stopniu podium

Michał o minutę pokonał drugiego na mecie Bartłomieja Florczaka z Puław (1:15:07). Drugi zawodnik SKB Kraśnik, Wojciech Widomski, zajął 9 miejsce w kategorii M-50 (1.36.51).

„Udało się! Wywalczyłem tutaj pierwsze miejsce! Uciekłem kolegom na podbiegu na ulicy Roztocze, bo dobrze czuję się na podbiegach. Później już swoim równym, mocnym tempem dobiegłem do mety. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo” – powiedział Michał Biały.
Prezes SKB Kraśnik Zbigniew Biały podkreśla, że to już trzecie z rzędu zwycięstwo Michała w Półmaratonie Lubelskim (2023, 2022, 2021).

W  Siedlcach w IX Siedleckim Biegu Prawie Górskim wystartował zawodnik SKB Kraśnik – Kamil Młynarz, który pokonał dystans 10,5 km w 38:46, zajmując pierwszą lokatę. Kamil dodatkowo zwyciężył w klasyfikacji żołnierzy.