Powrót

Michał Biały i Magdalena Wójcicka w czołówce półmaratonu

07.06.2023

W sobotę, 3 czerwca, na trasie ze Świdnika do Lublina odbył się 10. PKO Półmaraton Solidarności. Udział w nim wzięli także reprezentanci SKB Kraśnik.

Magdalena Wójcicka (pierwsza z lewej) i Michał Biały

W 2022 roku w półmaratonie zwyciężył zawodnik SKB Kraśnik Kamil Jastrzębski z bardzo dobrym wynikiem 1:05.40. Tegoroczna trasę o długości 21,0975 km najszybciej pokonał Ukrainiec Bogdan Semenovych (1:04.10), wyprzedzając pochodzącego z Białorusi Romana Adamovicha i Mateusza Kaczora z Radomia. Dwie kolejne lokaty wywalczyli Kenijczycy: Mutuku Kyeva Cosmas i Wambua Boniface Nduva. Na szóstej pozycji finiszował pierwszy biegacz z województwa lubelskiego – Michał Biały (1:11.38), reprezentujący barwy SKB Kraśnik. Michał został mistrzem województwa lubelskiego w półmaratonie.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Ukrainka Lilia Fisikovici (1:17.19), Za nią przybiegły jej rodaczki: Natalija Semenovych oraz Oksana Okseniuk. Na szóstej pozycji sklasyfikowana została z nowym rekordem życiowym Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik (1:26.40). Magda zajęła trzecie miejsce w kategorii K-20 oraz zdobyła wicemistrzostwo województwa lubelskiego w półmaratonie w kategorii kobiet.

Tomasz Liwak z SKB Kraśnik zajął 19 miejsce w kategorii M-40. Na uwagę zasługują także: 5 miejsce w kategorii M-50 Wojciecha Widomskiego z Zakrzówka i 28 miejsce w kategorii M-30 Tomasza Pelaka.

Bieg półmaratoński ukończyło 554 zawodników, w tym 90 kobiet.