W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Matka Polka dla Matki z Ukrainy” czyli Dzień Matki z KGW Mniszek

26.05.2022

Dzień Matki to święto obchodzone na całej mapie świata. Koło Gospodyń Wiejskich w Mniszku zaprosiło do świętowania Mamy z Ukrainy, które mieszkają w powiecie kraśnickim.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Mniszku Pani Anna Lenard.
Mamy z Ukrainy chcą zakończenia wojny i powrotu do domu, marzą o normalnym życiu, bez strachu o życie swoich dzieci, ale i swoje własne. „Matka Polka dla Matki z Ukrainy” to motto, które wybrali organizatorzy  spotkania.
 
Koło Gospodyń Wiejskich w Mniszku przygotowało dla nich degustację lokalnej, tradycyjnej kuchni, a kwiaty oraz upominki dla gości wręczył Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.
 
- Dziękuję, że mogłem wspólnie z Państwem świętować ten dzień ! Rodzinna atmosfera wzruszyła nas wszystkich. Wszystkim Mamom z Ukrainy życzę spokoju serca, mam nadzieję, że w niedługim czasie będziecie mogły bezpiecznie wrócić do swoich mężów i synów na Ukrainę - mówił Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.
 
W wydarzeniu uczestniczył także Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Marek Kołtun, Wójt Gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kraśniku Teresa Jachura, Dyrektor Biura Posła na  Sejm RP Kazimierza Chomy i Prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mniszku Iwona Wojciechowska, p.o. Kierownika Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Agnieszka Gremlas oraz Prezes KGW Mniszek Anna Lenart.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}