Powrót

Magdalena Wójcicka piąta na Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

13.09.2023

W ostatnim czasie odbyło się kilka imprez biegowych, w których wystartowali obecni i byli już zawodnicy SKB Kraśnik.

Magdalena Wójcicka na trasie półmaratonu

W minioną sobotę w Grudziądzu odbył się 32 PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Zawodnicy wystartowali przed południem, mając do pokonania dystans 21.1 km. Na trudnej technicznie pofałdowanej trasie i z mocno świecącym słońcem najlepiej poradzili sobie: Adam Głogowski (UKS Maratończyk Lębork) i Aleksandra Brzezińska (CWZS Zawisza Bydgoszcz). Na piątej pozycji uplasowała się Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik z czasem 1.28.48 min. Magda, podobnie jak Kamil Jastrzębski, przygotowuje się do jesiennego maratonu w Berlinie.

W  Siedlcach  odbył się 14. Bieg Siedleckiego Jacka. W biegu na dystansie 5 km zawodnik SKB Kraśnik Kamil Młynarz zajął 4 miejsce OPEN. Bieg ukończyło 283 zawodników.

Bardzo udany debiut na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Budapeszcie zanotowała Alicja Wrona-Kutrzepa (wychowanka SKB Kraśnik, obecnie zawodniczka AZS UMCS Lublin). Alicja biegła na I zmianie sztafety 4x400 m i razem z polską sztafetą zajęła w finale VI miejsce. Wielkie gratulacje dla zawodniczki, która tym samym ma otwartą drogę do występu w reprezentacji Polski w sztafecie 4x400 m na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2024 roku.