Powrót

Kraśniccy pięściarze z medalami

28.02.2024

W dniach 24 – 25 lutego w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń bokserskich naszego regionu – XI Turniej Ziemi Lubelskiej w Boksie. Udany start w zawodach zaliczyli zawodnicy Klubu Bokserskiego „Sparta" Kraśnik, którzy wywalczyli 2 medale.

Na ściance Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego stoją od lewej: Patryk Zarębski, trener Michał Lenartowicz i Jan Wójcik

W turnieju wzięło udział około 200 osób z całej Polski, w tym między innymi medaliści mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Jako jedyni Kraśnik reprezentowali Jan Wójcik (w kategorii junior do 71 kg), Patryk Zarębski (w kategorii junior do 68 kg) oraz Karol Sikora (w kategorii junior do 60 kg).

Po zaciętych walkach półfinałowych, złoty krążek wywalczył Patryk Zarębski, pokonując w finale reprezentanta BKS Smok Zabierzów Mikołaja Koperniaka. Dla tego zawodnika to pierwszy wygrany turniej, ale zapewne nie ostatni sukces, bo, jak mówi o nim jego trener Michał Lenartowicz: „Ma talent, lubi pracować i ma szanse na naprawdę wielkie boksowanie”. Medal srebrny zdobył nieco bardziej doświadczony zawodnik Jan Wójcik, który z powodu kontuzji przegrał walkę finałową z Arkadiuszem Tołyżem z MKS Olimp Chełm.

Forma wszystkich zawodników w klubie cały czas wędruje w górę, bowiem są obecnie w intensywnym okresie startowym. Niebawem czekają ich kolejne wyzwania.

Trener Michał Lenartowicz i Kacper Majcher serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na treningi do hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1.