W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkursy ekologiczno-plastyczne dla dzieci z powiatu kraśnickiego!

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku zaprasza dzieci w wieku od 3 lat do 6 lat z placówek przedszkolnych z powiatu kraśnickiego do udziału w konkursach: EKO-Zwierzątko oraz EKO-Moda.

Grafika przedstawia niebieskie tło, na którym znajduje się Herb Powiatu Kraśnickiego wraz z podpisem. Herb na czerwonym tle przedstawia połowę srebrnego jelenia ze złotą koroną na szyi, pod nim znajdują się trzy zwężające się w dół srebrne wręby (białe pasy).

Celem konkursów jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, rozbudzenie chęci dbania o środowisko poprzez wtórne wykorzystanie surowców, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie wrażliwości przyrodniczej i estetycznej, zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania – recykling, rozbudzanie wyobraźni i fantazji, rozwijanie zdolności manualnych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otoczenie.

Przedmiotem konkursu jest zbiorowa praca ekologiczno-plastyczna przedstawiająca Eko-zwierzątko wykonana przez grupę dzieci uczęszczających do placówek przedszkolnych. Praca ekologiczno-plastyczna „Eko-zwierzątko” wykonana przez dzieci z placówek przedszkolnych zebranych surowców wtórnych tj.: torebek foliowych, makulatury, puszek, kapsli, zakrętek, plastykowych butelek, kartonów po mleku, soku oraz elementów drewnianych i innych odpadów. Dopuszcza się jedynie wykorzystanie takich materiałów, które będą trwale złączone z pracą i nie ulegną oderwaniu podczas przemieszczania i transportu pracy.

Prace konkursowe należy składać w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku (Al. Niepodległości 20, pokój 211), od poniedziału do piątku w godzinach urzędowych (tel. kontaktowy: 81 826 17 83).

Termin złożenia prac mija 4.10.2022 r.

Materiały

Regulamin konkursów: EKO-Zwierzątko i EKO-Moda
Regulamin​_Ekozwierzątko​_EKO​_moda.pdf 0.25MB
Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia
Załącznik​_Nr​_1​_KARTA​_zgłoszeniowa.docx 0.02MB
Załącznik nr 2 do Regulaminu
ZAŁĄCZNIK​_NR2a​_DO​_REGULAMINU​_eko-moda.docx 0.01MB
Załącznik nr 2 do Regulaminu - EKO-Zwierzątko
ZAŁĄCZNIK​_NR2​_DO​_REGULAMINU​_eko-zwierzątko.docx 0.01MB
Załącznik nr 3 - oświadczenie opiekua prawnego uczestnika
Załącznik​_Nr​_3​_-​_Oświadczenie​_Opiekuna​_prawnego​_Uczestnika.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}