W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konferencja Sadownicza "Jagodowe Trendy 2022"

25.11.2022

25-26 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku trwała Konferencja Sadownicza "Jagodowe Trendy 2022", którą zorganizował Związek Sadowników RP.

Jagodowe Trendy 2022

Konferencja po krótkiej przerwie ponownie została zorganizowana w naszym powiecie. Skierowana jest do sadowników, którzy mają okazję spotkać się z producentami nawozów, sprzętu rolniczego, posłuchać wykładów ekspertów i wymienić między sobą rolnicze doświadczenia.

- Historia Konferencji Sadowniczych w Kraśniku nierozerwalnie związana jest z momentem utworzenia oddziałów Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej w województwie lubelskim. Gwałtowny spadek cen w 2004 roku spowodował konsolidację środowiska i zdecydowany protest w stosunku do zaistniałej sytuacji. Pomysł zorganizowania Konferencji Sadowniczej w Kraśniku był jednym z elementów rozmowy o owocach miękkich jako szersze spektrum do analizy aktualnej sytuacji oraz wskazywanie kierunków w jakim powinna zmierzać ich produkcja. Konferencja stała się również związkowym przekazem wartości. Czynnikiem różniącym projekt od wielu innych jest jej organizacja przez sadowników dla sadowników. Miejsce jej organizowania też nie jest przypadkowe, gdyż historycznie wiąże się z powiatem kraśnickim na którego terenie w 1974 roku założone zostały pierwsze plantacje malin na rusztowaniach. „Ojcem” lubelskiego zagłębia malinowego jest Pan Zygmunt Krawiec, który w miejscowości Majdan Bobowski wdrażał swój pomysł. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój produkcji malin na Lubelszczyźnie. Dało to wielki skok kulturowy i ekonomiczny rejonom, gdzie ze względu na duże rozdrobnienie gospodarstw, uprawa maliny stała się nową jakością - przekazują organizatorzy.

Materiały

Konferencja Sadownicza "Jagodowe Trendy 2022" - fotorelacja
{"register":{"columns":[]}}