W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Kolędy Polskich Pokoleń" w Kraśniku

21.01.2024

21 stycznia 2024 roku w Kraśniku, pod Honorowym Patronatem Starosty Kraśnickiego, odbył się pierwszy koncert "Kolędy Polskich Pokoleń", stanowiący otwarcie fascynującej trasy muzycznej. W kościele pw. Matki Bożej Bolesnej, GOOD NEWS VOICES wraz z gościnnym udziałem Gabi Gąsior zachwycili publiczność pięknymi aranżacjami polskich kolęd i pastorałek.

Zdjęcie z koncertu kolęd. na pierwszym planie znajdują się siedząca w kościelnych ławkach publiczność. Przed nimi ubrani w jasne stroje członkowie zespołu podczas występu. W tle znajdują się świąteczne choinki oraz oświetlony na zielono ołtarz.

To wyjątkowe wydarzenie zainaugurowało serię czterech koncertów, które odbędą się w różnych miejscach województwa lubelskiego: w Lublinie, Krasnobrodzie i Chełmie, w każdym z nich, wykonanych przez jeden z czterech chórów gospel wywodzących się z naszego regionu. Celem tej inicjatywy artystycznej jest uwidocznienie piękna tradycji bożonarodzeniowych oraz poszerzanie wiedzy o historii Polski i losach jej obywateli.

Projekt zainicjowany został przez Grzegorza Głucha, wybitnego kompozytora i producenta muzycznego, związany z Lublinem i naszym regionem.

Partnerami projektu są m.in. Stowarzyszenie Artystyczne „GR”, Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie, Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku, Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie, Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej w Chełmie, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Chełmski Dom Kultury. Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objął ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski. Projekt jest realizowany w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „WARTO BYĆ POLAKIEM”.

DM

{"register":{"columns":[]}}