W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolędowanie w Trzydniku

20.01.2024

W dniach 18-20 stycznia w Trzydniku Dużym odbył się już po raz 24 Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który jako wydarzenie wpisał się na stałe w kalendarz  imprez kulturalnych Powiatu Kraśnickiego.

Na zdjęciu kobiecy zespół podczas występu na scenie. Panie ubrane są w kolorowe stroje ludowe.

W ciągu 3 dni przeglądu na Trzydnickiej scenie zagościło ponad 650 wykonawców, spośród których wyłoniono laureatów w 11 kategoriach. Przyznano 35 nagród głównych i 20 wyróżnień. Artyści z Powiatu Kraśnickiego zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od tradycyjnych kolęd aż po współczesne bożonarodzeniowe pastorałki przygotowane w ciekawych aranżacjach, a także przedstawienia i teatry obrzędowe. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, a wszystkie występy publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Podczas tego radosnego wydarzenia nie brakowało wzruszeń i wspólnego śpiewu, co pozwoliło zgromadzonym dłużej pozostać w radosnym, świątecznym klimacie.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Starosty Kraśnickiego Pawła Kudrela i Wójta Gminy Trzydnik Duży Krzysztofa Serafina.

MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}