Powrót

Kolarski Puchar Polski w Powiecie Kraśnickim

23.04.2023

Za nami II tegoroczna edycja zawodów Puchar Polski w kolarstwie szosowym zorganizowana w dniach 22-23 kwietnia na terenie Gmin Urzędów i Wilkołaz. Pierwszego dnia zawodów wystartowało 276 zawodników, drugiego 397.

Zdjęcie przedstawia grupę kolarzy na linii startu wyścigu w Urzędowie.

W sobotę na trasie Urzędów – Rankowskie - Góry - Skorczyce - Leszczyna zostały rozegrane zawody w jeździe indywidualnej na czas. Trasa była wymagająca technicznie, pełna ciasnych zakrętów.

• W kategorii MASTERS - PANOWIE 1 miejsce z czasem 00:20:23.36 zajął DŁUGOZIMA Marcin;

W niedzielę odbyła się główna część zawodów ze startu wspólnego, na rozszerzonej trasie: Urzędów - Rankowskie - Góry - Skorczyce - Leszczyna - Majdan Radliński - Józefin - Ewunin - Wilkołaz Dolny - Wilkołaz Trzeci - Popkowice - Skorczyce - Rynek w Urzędowie, która była jeszcze bardziej wymagająca. Podobnie jak dnia poprzedniego zawody odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Niedzielne przedpołudnie oraz wspaniała atmosfera przyciągnęła na miejsce startu mieszkańców Urzędowa i okolic.